Zayıflama Yalanları ve Yanlışlar

Kilo sorunu günümüzde bir çok kişinin baş belası haline gelmiştir. Gerek internette gerekse gazetelerde bir çok diyet ve zayıflamak için tavsiyeler bulunur. Ancak hangisi hızlı bir şekilde masa başında uydurma hazırlanmış hangisi bir uzman tarafından kaleme alınmış anlamak çok zor. Tabi ülkemizin genel hastalığı olan her şeyi bildiğini zannetmek bu alanda da kendini gösterir ve zayıflamak isteyen kişilere kulaktan dolma sizi aldatan yanlış tavsiyelerde bulunur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflamak İçin Yapılan Yanlışlar

Zayıflamak için çok az uyumak veya çok fazla uyumak hatalı bir davranıştır. Burada pek çok kişi az uyuyarak kilo vereceğini düşünür ancak durum böyle değildir. Düzenli olarak uykunuzu almalısınız.

Spor yapmak veya yürüyüş yapmak iyidir fakat bunun süreside önemlidir. Vücudunuz spor yapmaya başladığınız anda yağ yakmaz en az 30 dakika spor yaptıktan sonra vücudunuz yağlarınızı yakmaya başlar.

Litrelerce su içmek kilo verdirmez. Özellikle sabah kalkar kalkmaz ilk iş mideyi doldurup meşgul etmek için şişeler dolusu su içmek yanlış bir davranıştır. Bunun yerine ılık su içip boşaltım sisteminizi çalıştırabilirsiniz.

Her öğünde mutlaka bir şeyler yemelisiniz. Miktarı ve tüketeceğiniz gıdaları iyi belirlemelisiniz.

Spor yaptıktan sonra ne isterseniz yiyebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Burada önemli olan az yemek hem de spor yapmaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Zayıflama Yalanları ve Yanlışlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,