Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu Pasaport Kaydı Yaptırma

Yurtdışından getirdiğiniz cep telefonu nasıl pasaport kaydı yaptırırsınız. Cep telefonu pasaportunuz ile imei kaydını nasıl yaptırabileceğinizi anlatacağız. Yurt dışından gelen cep telefonunu sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aksi halde belli bir süre sonra cep telefonunuz bloke olacaktır. Burada amaç ülkemize gelen kaçak cep telefonlarının önüne geçmektir. BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu vergi alabilmek için böyle bir yol izlemiştir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışı

Şimdi adım adım cep telefonunuzu pasaport kaydını nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Yurt dışından getirdiğiniz cep telefonunu ile birlikte vergi dairesine gitmeniz gerekiyor. Vergi dairesine giderken pasaportunuzu almayı unutmayınız. Vergi dairesi sizden 100TL harç bedeli alacaktır bu nedenle yanınızda para olması gerekiyor. Gerekli ücreti yatırdıktan sonra imei numaranız artık BTK – Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun sisteminde bulunacaktır.
Artık kullandığınız cep telefonunu ve pasaportunuzla birlikte bağlı olduğunuz GSM operatörüne başvurarak kullanabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Yurtdışından Getirilen Cep Telefonu Pasaport Kaydı Yaptırma" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,