Yumuşak Et Nasıl Pişirilir

Pişirdiğimiz Etlerin yumuşak olmasını nasıl sağlarız? Özellikle etleri fırında pişirecekseniz daha öncesinde etleri marine etmeliyiz. Yani et, tavuk, balık gibi ürünleri pişirmeden önce belli bir süre sosun içinde bekletmeniz gerekir. Her ete aynı sos uygulanmaz. Bu nedenle etin türüne göre farklı bir işlem uygulamanız gerekir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Pişirmek istediğiniz eti güzelce marine ettikten sonra bir tavada dış yüzeylerini dağlamak yani ateşte kızartmak ve sonrasında çok yüksek sıcaklıkta olmayan yani 160 – 170 derece civarında bir sıcaklıkta olan fırına vermeniz gerekir. Eti bu şekilde dağlayarak fırına sürersek dış tabaka etin içerde bulunan öz suyunu ve besinlerini dışarı atmasını engeller ve yumuşak lezzetli bir et olmuş olur.

Etin terbiyesi için hazırlanan sos içerisinde çoğunlukla zeytinyağı, bitkisel yağ, salça, yoğurt, süt, soğan, sarımsak ve bir çok baharat çeşidi bulunur. Izgara ve kebap tariflerimde kırmızı ve beyaz etlerin terbiyesi için kullanılan sos malzemeleri etin lezzetli olması açısından çok önemlidir. Eti terbiye ederken doğru malzeme seçiminin yanı sıra terbiye edilmiş eti doğru yöntemle de pişirmeniz gerekir.Sponsorlu Bağlantılar

"Yumuşak Et Nasıl Pişirilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,