Yıpranan Saçlar Nasıl Canlandırılır

Bakımsız saçlar zamanla yıpranır ve canlılığını yitirir. Ancak doğru bakım ve uygulamalarla yıpranan saçlarınızı onarabilir, yeniden canlandırabilir, güçlendirebilir ve parlak gösterebilirsiniz. Saçlarınızın neden yıprandığını öğrenmeniz gerekiyor. Sorunun kaynağı aynı zamanda çözümü olacaktır. Yıpranmış saçlar zaman zaman sorun teşkil edebilir. kötü görünüm imajınızı bozduğu gibi sizinle ilgili farklı izlenimler vermesine neden olabilir. Buda istenmeyen bir durumdur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Saçlarınızı güneş yaktı ise; Saçlarınızı yaz aylarının kavurucu sıcağında güneşten korumak için SPF spreyler tavsiye ediliyor. Bu spreyin hem saçları koruduğunu hemde kanser riskini azaltıyor.

Saçlarınız yeşilimsi renk aldıysa; bu sorun kirli sulardan kaynaklanmaktadır. Özellikle yüzme havuzları düzenli olarak temizlenip devir daim yapmıyorsa saçınıza zarar verir. bunu önlemek için pH değeri 3.5 olan pH dengesini koruyucu ürünler kullanmalısınız. Havuza veya denize girmeden önce saçınızı durulamalısınız.

Saçınıza sürdüğünüz yanlış şeyler;  Limon suyu, bira, soğan suyu, zeytinyağı, sarımsak ve mayonez gibi şeyler sürmeyiniz.

Saçınızın yapısını değiştirmek için kimyasallar; bilmediğiniz boya veya kimyasal ilaçlar saçınızı zayıflatabilir. Birde çokça bilinen Oksijen suyu saça zarar verir. bu kimyasallar ile güneş birleşince saçınız tamamen yıpranır.

Saçınız taranmıyor yada yapış yapışsa; Saçlarınızı ıslakken taramayın çünkü bu saçlarınızın kökünden kopmasına neden olur. Kurutma makinesi  kullanırken saçınızı en düşük ayarda kurutmaya özen gösterin. Saçlarınızı havlu ile kurulamayın. Sadece hafifçe kurulayın. Saçınızı tararken kalın aralıklı tarak kullanın.Sponsorlu Bağlantılar

"Yıpranan Saçlar Nasıl Canlandırılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,