Yat Tasarımı Bölümü Taban Puanları

Eskiden Türkiye’de “denizcilikle ilgili eğitimde üniversitenin önemi”ni kavramada önemli sorunlarımız vardı. Ne mutlu ki, bugün bu sorunlar tartışılıyor ve denizciliğimizin geleceği adına, çeşitli eğitim projelerinin yaşama geçmesiyle çözülüyor. Bugün üniversitelerimizde, denizcilikle ilgili bölüm sayısı, on sene öncesiyle kıyaslanmayacak düzeylere ulaştı. Yat Tasarımı programı da, bu sevindirici gelişmenin çok önemli ve son halkası olmuştur.
Bunun dışında, başka gelişmiş ülkelerde de, ahşap tekne tasarımı, CTP tekne üretimi, yat tasarımı, yat iç mimarlığı vb. isimler taşıyan eğitim programları, ağırlıklı olarak özel sertifika programları biçiminde ve üniversitelerin açtığı yüksek lisans programları olarak, sayılarını ve ciddiyetlerini artırarak sürdürmektedirler. Ancak bu eğitim programları öğrencilere gerekli donanım ve vizyonu vermekte yetersiz kalmaktadırlar. Bunun yanında öğrencilerin, bu okullara hangi ölçütlere göre alınacağına ilişkin bir standardizasyon da bulunmamaktadır. Bugün günümüzde dünyanın hiçbir üniversitesinde, özellikle lisans düzeyinde “yatları konu alan interdisipliner” nitelikli bir tasarım eğitimi programı bulunmamaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


için tercih yapacak üniversite adayları için aşağıdaki tabloda Üniversitelere göre bölümlerin taban puanları ve kontenjanları yer almaktadır. taban puanı geçmiş yıllarda üniversitelerin yerleştirme puanlarına göre elde edilmiştir. için kontenjan ve tavan puanları da YGS ve LYS sınavlarına göre elde edilmiştir ve aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Yat Tasarımı Bölümü Taban ve Tavan Puanları

Üniversite Adı Fakülte Y.O. Bölüm Puan Türü Kontenjanı Taban Tavan
MALTEPE Ü.
(İSTANBUL)
Mimarlık F. Yat Tasarımı MF-4 27
MALTEPE Ü.
(İSTANBUL)
Mimarlık F. Yat Tasarımı (Tam
Burslu)
MF-4 3 422,697 436,628


Sponsorlu Bağlantılar

"Yat Tasarımı Bölümü Taban Puanları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,