12:39 am - Pazar Ekim 2, 2016

Yasaklanan Bal Firmaları Hangileri

Yasaklanan Bal Firmaları Hangileri

Son zamanlarda televizyonlardaki bal furyasının sonu geldi. sahte bal üretip vatandaşa ucuz yolla veren sahtekarların foyası ortaya çıktı. Arısız bal üreten bu kişiler bakanlık tarafından ifşa edildi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tespitleri üzerine, bazı bal markalarının görsel işitsel medya kuruluşlarındaki reklamlarını dahi durdurma kararı aldı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünce yürütülen denetim ve kontroller sonucunda medya organları vasıtasıyla satışı yapılan, “Balderesi, Bal Teknesi ve Osmanlı Bal Evi” markalı ürünlerin sağlık için tehlikeli madde riski barındırdığı konusunda önemli şüpheli durumlar ve deliller tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bu kapsamda, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 21’inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde yer alan, ‘Gıda, Bakanlıkça belirlenen şartlara uygun olsa bile, gıdanın güvenilir olmadığına dair yeterli şüphe veya sebebin oluşması durumunda, Bakanlık söz konusu gıdanın piyasaya arzını kısıtlayabilir veya piyasaya arz edilen gıdayı toplatabilir’ hükmü gereği yukarıda ismi verilen markaların ürünlerinin şüpheyi oluşturan durumlar ortadan kalkana kadar piyasaya arzının durdurulmasına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca karar verilmiş olup, ‘Balderesi, Bal Teknesi ve Osmanlı Bal Evi’ markalı ürünlerin görsel ve işitsel medya ortamında tanıtım ve reklamlarının durdurulması için işlemlerin başlatılması talep edilmektedir. Bu itibarla yukarıda ismi verilen markaların ürünlerinin tanıtım ve reklamlarının yapılması halinde ilgili medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar hakkında 6112 sayılı Kanun çerçevesinde işlem tesis edilecektir.”


"Yasaklanan Bal Firmaları Hangileri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş
Etiketler: , , , , ,

Popüler Aramalar;

"Yasaklanan Bal Firmaları Hangileri" Haberinde 4 Yanıt bulunuyor

 1. Ali memiş diyor ki:

  Biz bal deresi almıştık ne yapmamız gerekiyor?

 2. kezban diyor ki:

  baldan soğdum sayenizde ya agız tadıyla bal yiyemiyoruz :@ hiç yakışmıyo size

 3. nurten diyor ki:

  bal dünyası yasaklı olduğu halde abartılı bir şekilde moviesmart yeşilçam kanalında reklam yapıyor insan sağlıgı bu kadarmı önemsiz nasıl denetim bu neden yasaklanmıyor veya ceza kesilmiyor insanın gözünün içine bakak baka nasıl oluyor.Gariban insan düşünmeden ucuz diye alıp çoluk çocuğuna yediriyor.Lütfen hassasiyete davet ederim..

 4. nurten diyor ki:

  Ayrıca bizde bol bol yedik hatalı olsa reklam yapamazlar diye.AFİYETLE.Aldıklar para haram olsun,
  Lütfen denetim…

Yorum Yazın

Sitede Ara