Web Hosting Nedir

Daha önce domain nedir subdomain nedir anlatmıştık şimdiki konumuz ise nedir ne değildir olacak. Şirketlere internet sitesi kurmak zorunlu hale geldi ve bu konuda bilmeniz gerekenleri makaleler halinde hazırlıyoruz. Eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfalara, resimlere ve dokümanlara kullanıcılar tarafından ulaşılabilmesi için bir bilgisayarda durması gerekmektedir. Burada en sık sorulan sorulardan biride evdeki bilgisayarı kullanamaz mıyım oluyor. Gerekli teknik bilgiye sahip olsanız dahi bilgisayarınız 7/24 açık olmalı ve bant genişliğiniz bu uygun olmalıdır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web olarak isimlendirilmektedir. Web işini yapan birçok firma mevcut aylık trafik web sitenizin yapısına göre bu firmalardan oluşturulmuş paketlerden birini satın almanız gerekiyor.
Kuracağınız web sitesinin ihtiyaçlarını belirleyin. Kaliteli bir hosting firması bulun bu çok önemli ve iyi bir fiyat için piyasa araştırması yapın.

Web sitenizde kullanıcağınız programlama diline karar verin. PHP ise Unix, ASP ise Windows hosting kullanmanız gerekmektedir. HTML dilinde ise hem Unix hem de Windows hosting kullanabilirsiniz.

Sitenizin ziyaretçi profili Türkiye ağırlıklıysa, hıza ve teknik desteğe önem veriyosanız sunucuları Türkiye’de bulunan bir firmadan, ekonomik olsun diyorsanız sunucuları yurtdışında bulunan bir firmadan hosting alabilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Web Hosting Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,