Vine Nedir 6 Saniyede Nasıl Video Çekilir

akıllı cep telefonları ve tablet PC’ler ile kısa süreli sadece 6 saniyelik videolar kaydedip takipçilerinizle paylaşabileceğiniz bir uygulamadır. iOS ve Android işletim sistemlerinde çalışan bu uygulama ücretsiz bir uygulamadır. Hayatınızdan kareleri hareketli olarak paylaşıp, arkadaşlarınızın izleyebileceği kısa, güzel ve hareketli videoları basit ve eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz. uygulamasının en büyük avantajı arkasında Twitter gibi dev bir sosyal medya ağının bulunmasıdır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki linkleri kullanarak uygulamayı cihazınıza yükleyiniz. Daha sonra kayıt olup profil oluşturmanız gerekiyor. Bunun için E-Posta adresinizi kullanabileceğiniz gibi Twitter hesabınız ile de doğrudan giriş yapabilirsiniz.

uygulamasında bir video oluşturmak için ana sayfa (Home) ekranının sağ üst köşesindeki video ikonuna tıklıyorsunuz. Burada ekrana dokunarak kayıt yapabiliyor, parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda da kaydı durdurabiliyorsunuz.

Vine ile ilk video çekimine başlamadan önce ekrandaki adımları takip ederek uygulamanın nasıl çalıştığını da deneyerek öğrenebilirsiniz.

Video kaydınızı tamamladıktan sonra isterseniz Twitter veya Facebook üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken konu ise Vine ile çektiğiniz ve yayınladığınız videonun anında herkese açık hale geliyor olması.

Çektiğiniz videoyu internete erişim sağlayan herkes görebilir. Bu nedenle Vine ile yayınladığınız videonun mahremiyetine dikkat etmenizde yarar var.

Vine videonuzu yayınlamadan önce çektiğiniz konu ile ilgili bir veya birkaç etiket koyarak başkaları tarafından daha kolay bulunmasını da sağlayabilirsiniz.

Ayrıca uygulama içerisindeki bir bölümde (explore) diğer kullanıcıların videolarına göz atmanız da mümkün. Daha önceden çektiğiniz videoları Vine’da kullanmanız ise maalesef mümkün değil. Vine uygulaması için özel çekim yapmanız gerekiyor.

Vine ile sinema sektöründe özellikle animasyon film çekenlerin kullandığı stop motion animation yöntemi ile kullanılır. Uygulama ilk önce kullanıcısını bu tekniği nasıl kullanacağıyla ilgili olarak eğitiyor. Tek seferde çekilen 6 saniyelik bir görüntü tercih edilmiyor. Onun yerine örneğin saniyelik bir görüntü çektikten sonra kaydı durdurmanız sonra başka bir görüntü çekmeniz ve 6 saniyeyi bu şekilde doldurmanız öneriliyor.

iOS için İndirme Linki

https://itunes.apple.com/us/app/vine/id592447445?mt=8

Android için İndirme Linki

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.vine.android&hl=tr

 Sponsorlu Bağlantılar

"Vine Nedir 6 Saniyede Nasıl Video Çekilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,