Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir VBS E-Okul Nasıl Kullanılır

, kelimelerinin baş harfleri bir araya getirilerek oluşturulmuş bir kelimedir. VBS yani diğer bir adıyla , resmi ve özel ilköğretim okullarında, anaokullarında, özel eğitim kurumlarında ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan öğrencilerin ders programını, devamsızlık, not, sınav ve proje bilgilerini öğrenebileceği bir sistemdir. Böylece veliler öğrencileri istediği gibi takip edebilecekler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


ile eğitim öğretim yılı başında öğrenci kayıt, nakil, merkezi sınav başvuru ve tercih işlemleri yapılabilmektedir. yardım sayfasından ile ilgili ve E-Kayıtlarım sayfasından e-Kayıt ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Veli Bilgilendirme Sistemi ile okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurulara da ulaşabiliyorsunuz. Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, Öğrencinin devamsızlıkları, öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlarını yine bu ekrandan görebilirsiniz. Okullarda yapılan Seviye Belirleme Sınavı, sınav sonucunuzu, okulunuzdaki sınıf en yüksek başarı puanını ve puan hesaplama işlemini E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Sınav Bilgileri bölümünden öğrenebilirsiniz.

Teknik Lise Yerleştirme sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Teknik Lise Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz. Meslek Lisesi Alana Geçiş sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Veli Bilgilendirme Sistemine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://e-okul.meb.gov.tr/Ilkogretim/Veli/iov00001.aspxSponsorlu Bağlantılar

"Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir VBS E-Okul Nasıl Kullanılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , ,