Üzerinize Hat Açılıp Açılmadığını Sorgulayın

GSM operatörleri artık sizden habersiz bir şekilde kimlik bilgilerinizi kullanarak sizin adınıza hat açamayacaklar. Ancak adınıza bir hat var mı yok mu BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sitesinden açılıp açılmadığını sorgulayabilirsiniz. BTK’nın https://hat-sorgulama.btk.gov.tr web sitesinden abonelerin üzerine kayıtlı mobil hatları sorgulayabilirsiniz. BTK bu hizmeti ücretsiz olarak size sunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


BTK’nın sitesinden bu hizmetten yararlanmak için TC Kimlik Numarası ile size ait cep telefonu numarasını girmeniz gerekiyor. Girdiğiniz cep telefonu numarasına bir şifre gönderiliyor ve bu şifre ile işleme devam ediliyor. Sizden habersiz olarak kimlik bilgilerinizi kullanarak açılan açık hat olarak satılan bu hatlar başınızı ağrıtabilir. Kişilerin haberleri olmadan kullanılan cep telefonu hatlarının ortadan kaldırılması ve bu alanda yaşanan suiistimallerin önlenmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından daha önce de bazı kararlar alındı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu son olarak Kurul tarafından Eylül ayında alınan kararda, kendi adlarına abonelik sözleşmesi olmadan başkalarının adına açılmış cep telefonu hatlarını kullananlara, bu hatları üzerlerine almaları için 1 yıllık süre tanınmıştı. Buna göre başkalarına ait cep telefonu hatlarını kullananların, 1 Ekim 2013 tarihine kadar ilgili GSM işletmecisine başvurup taahhütname imzalayarak, kullandıkları hattı herhangi bir ücret ödemeden üzerlerine alma imkânı bulunuyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Üzerinize Hat Açılıp Açılmadığını Sorgulayın" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş