Uzaktan Eğitim Nedir Senkron ve Asenkron Eğitim Nedir

Uzaktan artık ülkemizde de uygulanmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır. Uzaktan öğrenci ve öğretmenin eğitime farklı yerlerden katılmasıdır. Eğer öğretmen ve öğrenci aynı anda etkileşime girerlerse buna zaman gecikmeli olarak etkileşime girerlerse buna asenkron adı verilir. Uzaktan Eğitimlerde zaman ve mekan kavramı bulunmamaktadır. internete girebildiğiniz herhangi bir yerden istediğiniz zamanda programa dahil olursunuz. Uzaktan eğitimde maliyetten kazancınız olur çünkü okul için çok büyük masraflar etmenize gerek kalmaz barınma ve günlük masraflardan kurtulmuş olursunuz. Farz edelim çalışıyorsunuz, ile eğitiminize devam edebilir işinizi aksatmasınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Senkron (Eş zamanlı ), Uzaktan eğitimde eğitmen ve öğrencinin aynı zamanda etkileşime girmesi haline senkron denir.

Örneğin Çevrimiçi sohbet odaları, çevrimiçi mesajlar, tele-seminer, video konferans. Senkron uzaktan , asenkron uzaktan eğitime göre daha nadir kullanılmaktadır. Senkron , klasik yüzyüze eğitimin genel karakteridir. Zaman ve mekanı ortadan kaldıran uzaktan yöntemlerinde daha çok asenkron söz konusudur.

, Uzaktan eğitimde eğitmen ve öğrencinin ayrı zamanlarda etkileşime girmesi haline denir.

Örneğin e-posta:, tele-seminer:, eğitim portalı gibi ortamlarda, uzaktan eğitim asenkron eğitim olarak verilir. Sanal Kurs, Uzaktan eğitim yöntemiyle verilen derslerin genel adıdır. Bir sanal kursta yer alan pek çok etkinlikten aşağıdakileri örnek olarak verebiliriz:Sponsorlu Bağlantılar

"Uzaktan Eğitim Nedir Senkron ve Asenkron Eğitim Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,