Uzaktan Eğitim Nedir Senkron ve Asenkron Eğitim Nedir

artık ülkemizde de uygulanmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır. öğrenci ve öğretmenin eğitime farklı yerlerden katılmasıdır. Eğer öğretmen ve öğrenci aynı anda etkileşime girerlerse buna senkron zaman gecikmeli olarak etkileşime girerlerse buna asenkron adı verilir. Uzaktan Eğitimlerde zaman ve mekan kavramı bulunmamaktadır. internete girebildiğiniz herhangi bir yerden istediğiniz zamanda programa dahil olursunuz. Uzaktan eğitimde maliyetten kazancınız olur çünkü okul için çok büyük masraflar etmenize gerek kalmaz barınma ve günlük masraflardan kurtulmuş olursunuz. Farz edelim çalışıyorsunuz, ile eğitiminize devam edebilir işinizi aksatmasınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Senkron uzaktan (Eş zamanlı uzaktan ), Uzaktan eğitimde eğitmen ve öğrencinin aynı zamanda etkileşime girmesi haline senkron uzaktan denir.

Örneğin Çevrimiçi sohbet odaları, çevrimiçi mesajlar, tele-seminer, video konferans. , asenkron uzaktan eğitime göre daha nadir kullanılmaktadır. Senkron eğitim, klasik yüzyüze eğitimin genel karakteridir. Zaman ve mekanı ortadan kaldıran yöntemlerinde daha çok asenkron eğitim söz konusudur.

, Uzaktan eğitimde eğitmen ve öğrencinin ayrı zamanlarda etkileşime girmesi haline denir.

Örneğin e-posta:, tele-seminer:, eğitim portalı gibi ortamlarda, uzaktan eğitim asenkron eğitim olarak verilir. Sanal Kurs, Uzaktan eğitim yöntemiyle verilen derslerin genel adıdır. Bir sanal kursta yer alan pek çok etkinlikten aşağıdakileri örnek olarak verebiliriz:Sponsorlu Bağlantılar

"Uzaktan Eğitim Nedir Senkron ve Asenkron Eğitim Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,