Uyuma Pozisyonunuz Hayatınızı Nasıl Etkiler

Uyku pozisyonunuz kişiliğinizi yansıtıyor, Uyku pozisyonunuz uyandığınızda ne hissedeceğinizi belirliyor? Yapılan bir araştırmaya göre uyurken almış olduğunuz pozisyon uyandığımızda size nasıl hissettiğimize bağlı olarak kişiliğimizi belirliyor. Yani uyku pozisyonunuz aslında gün içerisinde yaptıklarınızın gece bir yansıması olarak düşünülüyor. Uyurken içerisinde bulunduğunuz ruh hali uyurken vücut dilinize yansıyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Araştırmaya göre sırtüstü yatıp kollarını öne doğru gergin bir şekilde yerleştirerek uyuyan kişiler sabah kalktıklarında yenilenmiş ve yeni güne başlamaya hazır olarak kendilerini hissediyorlar. Yüzükoyun yatıp kollarını ileriye doğru uzatan kişiler ise kontrol dışı pozisyonunda kalmış oluyorlar ve uyandıklarında ise kendilerini yorgun ve bitkin hissediyorlar.

Düz bir şekilde uyuyan kişiler dik kafalı bir yapıya sahip oluyorlar ve uyandıklarında da kendilerini bir hayli gergin oluyorlar. Bilinen en popüler uyku pozisyonu ise cenin pozisyonudur. Bu pozisyonda uyuyanlar araştırmaya katılanların neredeyse yüzde 60’nı oluşturuyor. Araştırmacılara göre bu durum strese bağlanıyor. Bu pozisyonda uyanına kişilerin ise yenilenmiş ve bir önceki günün dertlerinden kurtulmuş olarak uyanması düşünülüyor.

Uyku-Pozisyonu

1- Aklı havada
2- Hayalperest
3- Umutları her zaman olan
4- Hayata sıkı sıkı sarılan
5- Kendini yalnız hisseden ve kafasına her şeyi takan
6- Sevilmeye doyamayan
7- Sevgisiz, huzursuz
8- Bugün çok mutlu
9- Kendini yalnız hisseden ve umutsuz
10- Rahatına çok düşkünSponsorlu Bağlantılar

"Uyuma Pozisyonunuz Hayatınızı Nasıl Etkiler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,