Uykuda Horlama Ve Uyku Apnesi Rahatsızlığı

Horlama nasıl tedavi edilir. Uyku Apnesi Rahatsızlığı nedir bu rahatsızlık nasıl tedavi edilir. Çoğu insan horlamayı sağlık açısından önemli bulmasa da tıpta uyku apnesi olarak belirtilen bu durum oldukça hassas bir hastalıktır. Horlama ve uyku apnesi hastalığı, nefes alamama ve nefesin kesilme gibi durumların saniyelerce sürmesiyle gerçekleştiğinden dolayı ölümcül olabilmesi bile çok muhtemel gözükmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Uyku apnesi hastalığının cerrahi operasyon ile giderilmesi mümkün olurken, horlamaya neden olan etmenin bulunması zor olduğundan ameliyattaki başarı oranları % 10’un altında kalmaktadır. Uzman hekimler tarafından fiziki muayene yapılmasının ardından Epworth Skalası denilen anket tarzı uygulama ile rahatsızlığın çözüm yolları aranmaktadır. Bunların haricinde hastanın uykuda horlaması ve uyku apnesi geçirmesi neticesinde hastayı uyutarak gerekli teknolojik cihazlar sayesinde nefes vb. ölçümler yapılmakta ve hastalığın boyutunun önem aşamasının görülmesi muhtemel kılınmaktadır.

Ayrıca uyku endoskopisi sayesinde uykuda horlama ve uyku apnesi hastalığının oluşmasındaki etmen tespit edilerek ameliyat yapımında başarı oranlarının artmasına vesile olabilmektedir. Bireylerin bilinçsizce uykudaki horlamayı önemsememeleri, hastalığın boyutunu arttırabilmektedir ki bu da ölümcül olayların yaşanmasını kolaylaştırmaktadır.

Gerekli tedavi yöntemlerin uygulanabilmesi için hastaların veya hasta yakınlarının bu hastalığa yeterince önem vermesiyle bilinçlenme yoluna gidilmeleri ve tedavinin gerçekleşmesi için gereken emekleri vermeleri gerekmektedir. Yapılan tespitler neticesinde eğer ki ameliyata uygun ortam görülmüyorsa veya ameliyat olmaya sıcak bakılmıyorsa, uykuda horlama ve uyku apnesi hastalığını verilen oksijen cihazlarını (maskeli yapıda) uyku pozisyonunuzu aldığınızda mutlaka ve mutlaka takmanız gerekecektir.Sponsorlu Bağlantılar

"Uykuda Horlama Ve Uyku Apnesi Rahatsızlığı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş