Ünlü Olmadan Önce Ne İş Yapıyorlardı

Sinema ve müzik dünyasının ünlüleri şöhretlerine kavuşmadan önce hangi işlerle meşguldüler, şöhret önce bir çoğu sıradan işler yağıyordu kimi işsiz kimi garson hatta kötü işlerle bile uğraşanları var. Şöhret olduktan sonra ise bambaşka bir yaşama doğru ilerlediler son model arabalar yatlar villalar ve rüya gibi bir yaşam işte ünlü önceki yaptıkları işler…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

DENİZ SEKİ
hayatı tezgahtarlıkla başladı

Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ile yaşadığı aşkla aylarca magazin gündeminin birinci sırasına yerleşen Deniz Seki, şu aralar uyuşturucu kullanmak ve temin etmek suçundan cezaevinde. şarkıcı da geçmişte iyi bir tezgahtardı.

BEYAZIT ÖZTÜRK
Radyoculuktan gelme

Konservatuarın seramik bölümünden mezun. Üniversite öğrenimini sürdürürken bir yandan da radyo spikerliği yaptı. Number 1 FM’deki programı ile üne kavuştu. Şimdi Türkiye’nin en büyük şovmenlerinden biri.

EBRU GÜNDEŞ
Konfeksiyon işçisiydi

‘Demir attım yalnızlığa’ diyerek şöhreti yakalamadan önce konfeksiyon işçisi olarak hayatını kazanıyordu. Günümüzde milyonların sevgilisi olan Ebru Gündeş, lüks hayatın tadını sürüyor.

BRAD PİTT
Tavuk kostümü giyip broşür dağıtırdı

Gençlik yıllarında oyuncu olmak için mücadele eden Hollywood’un en seksi erkeklerinden Brad Pitt, bu amacına ulaşabilmek için en çok çabalayanlardan. Başlarda oyunculuktan yeterince para kazanamayan Pitt,ek gelir sağlayabilmek için Los Angeles’daki Sunset Bulvarı üstünde, giydiği tavuk kostümü ile yoldan geçenleri, çalıştığı fast-food lokantasına çekmeye çalışıyordu.

CEM YILMAZ
Onun işi karikatür

Şüphesiz Türkiye’nin en komik adamı olan Cem Yılmaz, Leman Kültür’de başladığı stand-up serüveninde yıldızı parlayarak günümüzün starları arasında adını altın harflerle yazdıran ender ünlülerden. Yılmaz hayata atıldığı dönemlerde de insanları güldürüyordu. Ama konuşarak değil, Leman dergisinde karikatür çizerek.

CÜNEYT ARKIN
Aslında tıp doktoru

Onlarca sinema filmi performansıyla milyonların hayranlığını kazanan Türk sinemasının usta aktörü aslında bir tıp doktoru. Ama beyaz önlüğü yıllardır sadece filmlerinde giydi.

DANNY DEVITO
Kuaför salonunda çalıştı

Ünlü yönetmen ve oyuncu, Hollywood’un ‘küçük dev adamı’ Danny DeVito , gelecekte bol para ve üne kavuşacağını kestiremeden iş dünyasına atılanlardan. DeVito ilk işine, kız kardeşinin işlettiği bir berber salonunda kuaför olarak işe başladı. Ancak 18 ay sonra bu işten ayrılan, DeVito Amerikan drama sanatları Akademisi’ kaydoldu. Amacı oyunculuk değil, makyaj ve kozmotoloji alanında kendisini geliştirebilmekti. DeVito bu kurslara devam ederken birkaç kez de oyunculuk dersi almaya başladı ve gerisi geldi.

DENZEL WASHINGTON
Berber çırağı

Gençliğinde, gelecekteki ününden ve servetinden habersiz olan yıldızlardan biri de Danzel Washıngton’du. İlk işine bir berber dükkanında çırak olarak başlayıp, traş sonrası müşterilerin giysilerini fırçalayan Washington, daha sonra adım atacağı Hollywood’da büyük ün ve servet sahibi olacak, 1999 yılında, ‘Glory’de canlandırdığı”kaçak köle Tripp’ rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar ödülü kazanacaktı.

HANDE YENER
O da tezgahtardı

Son yıllarda poptan elektronik müziğe geçiş yaparak dikkatleri üzerine çeken Hande Yener, hayat tarzıyla da binlerce kişinin ilgisini çekiyor. Yener de sanat dünyasına adım atmadan önce birçok ünlü gibi hayata tezgahtarlık yaparak başlamıştı. Hayatı Hülya Avşar’ın onu keşfetmesiyle tamamen değişti.

İBRAHİM TATLISES
İşçilikten imparatorluğa

Kim bilir kaç inşaat işçisi bir yandan çalışıp bir yandan türkü söylerken günün birinde İbrahim Tatlıses gibi meşhur olmayı hayal ediyor hala… Evet, Tatlıses bir zamanlar inşaat işçisiydi. Günümüzde ise şarkıcılığının yanı sıra turizm sektöründen, restoran işletmeciliğine kadar birçok işin patronu.

JENNİFER LOPEZ
Hukuk bürosunda çalıştı

Şarkıcı Jennifer Lopez, iş yaşamına şarkı söyleyerek ve dans ederek başladı. Ancak bugün müzikleri ve dansları ile milyonları peşinden sürükleyen Lopez, 20’li yaşlarında, dans ve müzik derslerinin ücretlerini ödeyebilmek için bir hukuk bürosunda çalışmak zorundaydı.

MICHEAL DELL
Bulaşıkçı

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell’in Başkanı Micheal Dell, ilk gençlik yıllarında, bir çin lokantasında bulaşık yıkayarak harçlığını çıkarıyordu.

MUAZZEZ ERSOY
Tezgahtarlıktan geldi

Söylediği nostaljik şarkılarla ‘Nostalji Kraliçesi’ ünvanını alan Muazzez Ersoy, ünlü önce uzun süre tezgahtarlık yaptı.

MUSTAFA ALTIOKLAR
Fizyoterapist

Asıl mesleği fizik tedavi uzmanlığı. Evet, Mustafa Altıoklar ünlü bir yönetmen olmadan önce bu işi yapıyordu.

NEJAT İŞLER
Tezgahta kitap satardı

O da televizyon dizisi ile ünlü olanlardan. Gülbeyaz adlı dizide canlandırdığı Kadir tiplemesiyle ünlenen Nejat İşler, bir zamanlar Hadi Çaman Tiyatrosu’nun önüne açtığı tezgahlarında kitap satıyordu. İşler’in şu anda Galatasaray’da iki arkadaşı ile birlikte açtığı ‘Tezgah’ ismini verdikleri bir kitap kafesi var.

OZAN GÜVEN
Annesinin dükkanında çalıştı

‘İkinci Bahar’ adlı televizyon dizisinin parlayan yıldızlarından Ozan Güven de hayata tezgahtarlık yaparak başlayan ünlülerden. Kayıtlı olduğu ajanstan rol beklerken bir yandan da annesine ait iç çamaşırı dükkanında tezgahtarlık yapan Güven, bu işte o kadar başarılı olmuşki bir ayakkabı mağazası bile açmış. Bugün ünlü bir yıldız olan Güven’in halen Beşiktaş’ta ayakkabı mağazası var.

QUENTION TARANTİNO
Yer gösterici

Oscar ödüllü senarist Tarantino, çocuk denecek yaşlarda, Güney California’da başladı ilk iş hayatına ancak bugünkünden çok farklı olarak. Porno filmler gösteren sinemalarda yer göstericiliği yaparak iş hayatına atılan ünlü yönetmen, daha sonra kariyerini bir video dükkanında satış elemanı olarak değiştirdi. Tarantino, sinema salonlarında ve video dükkanında bedava izlediği fimlerin kendisine büyük katkısı olduğunu ve film tutkusunun böyle başladığını söylüyor.

RAFET EL ROMAN
Müezzindi

Şu aralar kızlarının bakıcısı ile evleneceği yönünde haberlere konu olan ünlü şarkıcı Rafet El Roman, değişik ses rengi ile milyonların hayranlığını kazanmadan önce, inanması zor olsa da müezzinlik yapıyordu.

RUSSEL CROWE
DJ’di

2001 yılında, ‘Gladyatör’ filmindeki oyunuyla ‘En iyi Erkek Oyuncu’ dalında Oscar ödülü kazanan Avustralya asıllı Russel Crowe, gençlik yıllarında, ‘Russ Le Roq’ takma adıyla DJ olarak iş yaşamına atıldı.

TARKAN
Tezgahtardı

Hayatını kazanmak için yaptığı ilk iş tezgahtarlıktı. Daha sonra Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne devam etti. Müzik sevgisi ağır basınca müziğe ağırlık verdi ve düğünlerde şarkı söylemeye başladı. Sonrasını biliyorsunuz zaten… 90 yılların başında çıkardığı albümle yıldızı parladı. Bugün ise Tarkan, Türkiye’nin mega starı. Lüks otomobillere binip pahalı evlerde yaşıyor. Hayran kitlesi ise sadece Türkiye ile sınırlı değil.

TARIK AKAN
Can kurtarıyordu

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en iyi jönlerinden, aynı zamanda iyi bir karakter oyuncusu olan Tarık Akan da, hayata ilginç bir şekilde atılanlardan. Akan, gençlik yıllarında uzun boyunun verdiği avantajıda kullanarak cankurtaranlık yaptı.

TERI HATCHER
Ponpon kız

‘Çaresiz Ev Kadınları’ (Desperate housewies) adlı dizinin Altın Küre kazanan yıldızlarından Teri Hatcher, yıldızı parlamadan önce, San Francisco 49ers Amerikan Futbol takımı için profesyonel ponpon kız olarak çalışıp geçimini sağlıyordu. Bir kız arkadaşının isteği üzerine 1977 yılında bir oyunculuk kuruluşuna başvuran Hatcher, ‘Aşk Gemisi’nde ‘balık kız’ olarak kaptığı rolle ponpon kızlığa veda etti.

YILDIZ TİLBE
İlk işi pazarlamacılık

Şöhretli bir yorumcu ve besteci olmadan önce pazarlamacılık, tezgahtarlık, dikiş atölyelerinde iplik temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı gibi çeşitli işler yaptı. 1990 yılında bir pavyonda eline mikrofonu aldı. Sonra da Tanrı ona “yürü ya kulum” dedi. Şimdi Türkiye’nin albümü en çok satan sanatçılarından biri. Yazdığı şarkı sözleri ise milyonların dilinde…

ÖZCAN DENİZ
Pavyonda şarkı söyledi

‘Asmalı Konak’ dizisinde canlandırdığı Seymen Ağa tiplemesiyle şöhretin doruğuna çıkan Özcan Deniz, 13 yaşında yeni yetmeyken İzmir pavyonlarında şarkı söylemeye başladı. 16 yaşına geldiğinde sesiyle tüm ailesini geçindiriyordu. Bir süre Almanya serüveni de yaşayan Deniz, bugün hem ünlü bir şarkıcı hem de ünlü bir oyuncu.

50 CENT
O bir uyuşturucu satıcısıydı

Asıl adı Curtis James Jackson olan Amerikalı ünlü rap müzik sarkıcısı 50 Cent, dünyaya geldiği New York’un Queens bölgesinde, daha 11 yaşındayken uyuşturucu satarak ‘iş dünyası’na atıldı. 50 Cent daha sekiz yaşındayken kendisi gibi uyuşturucu satıcısı olan annesi kimliği belirsiz kişilerce öldürüldü. 50 Cent, şuan yaşadığı imparatorluğu çekip çevirmesinde, çocukluğunda yaşadığı deneyimlerden yararlandığını söylüyor. Geçmişinde üç kez tutuklanan eski uyuşturucu satıcısı 50 Cent’in geçen yılki geliri 41 milyon dolardı.

JIM CAREY
Yerleri paspaslıyordu

70’li yılların ortalarında, TV sizilerinde aldığı küçük rollerle oyunculuk dünyasına atılan Jim Carey, ilk büyük çıkışını 1993 yılında In Living Color isimli TV şovuyla yaptı. 1994’te gişe rekoru kıran Maske filmiyle asıl büyük çıkışını yapan ünlü oyuncunun gösteri dünyasına girmeden önce yaptığı iş ise yer paspaslamaktı.Kendisi 15 yaşındaylen babasının işten atılması sonucu ailesine yardımcı olabilmek için çalışmaya başlayan Carey, bazen okuduğu okulda güvenlik görevlisi olarak çalışıyor, bazende Toronto yakınlarındaki bir lastik fabrikasında yerleri paspaslıyordu. Carey, bugün film başına 20 milyon dolar kazanıyor.

JOHNNY DEPP
Solistti

Hollywood’un “asi adamı” Johnny Depp, biyografi yazarı Nigel Goodall’ın aktarımına göre, üne ve paraya karışmadan önce, The Kids adlı bir müzik grubuna solistlik ediyordu. 22 yaşındayken ‘Elm sokağı kabusu’ filmi ile Hollywood’a ayak basan ve bugün 29 milyon dolarlık bir servete sahip olan Depp, Florida’da solistlik yaptığı yıllarda gece başına yalnızca 25 dolar kazanıyordu.Sponsorlu Bağlantılar

"Ünlü Olmadan Önce Ne İş Yapıyorlardı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , ,