Üniversitede En İyi Bölüm Hangisi

İnternette bu başlığı arayan bir çok kararsız kişi bulunmaktadır. Aileler genelde çocuklarına hangi bölümü istediklerini sormazlar. Bunun yanı sıra kişiler üniversiteye giriş dönemlerinde yeterince rehberlik eğitimi almadığından ve piyasadaki ihtiyacı bilmediğinden ne yapacağınız yani hangi bölümü seçeceğini bilemiyor. Genel bir kanı vardır üniversitedeki diye sorulduğunda tıp, bilgisayar mühendisliği, hukuk, diş hekimliği, eczacılık gibi bölümler akla gelir. Ancak bu doğru değildir. Üniversitedeki en iyi bölüm kendi kişiliğinize göre ancak kendiniz belirleyebilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok üniversite mezunu bölümünü okuyup bitirdikten sonra istemediği bir işte çalışmaktadır ancak bu durumdan oldukça mutsuzdur. Bunun en büyük nedeni üniversiteye girmeden önce en çok para kazandıran meslek hangisi veya çevredekilerin etkisi ile seçmek zorunda kalmanızdan kaynaklanmaktadır.

Üniversitede bölümünüzü seçmek için, hangi mesleğin iş garantisi var, hangi meslek fazla para kazandırır, hangi mesleği yaparsam kendimi mutlu hissederim, sorusunun cevabını vermeniz gerekmektedir. Şunu unutmayın ki üniversitede yapacağınız bu seçim önünüzdeki hayatınızın tamamını etkileyecektir.

Çocukluğunuzdan bu yana edindiğiniz tecrübeler, hobiler ve sevdiğiniz uğraşları sizden başka kimse daha iyi bilemez. Gelecekte yapmak istediğiniz mesleği de bunları dikkati alarak seçmelisiniz. Sayılarla uğraşmak, hareketli bir yaşama sahip olmak veya stratejiler geliştirmek buna benzer özelliklerinizi mesleğinize yansıtacağınızı unutmayınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Üniversitede En İyi Bölüm Hangisi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,