Ülser Hastaları Nelere Dikkat Etmeli

hastalığında hastalar yediklerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Özellikle bazı yiyeceklerin mide üzerinde büyük etkileri bulunmaktadır. Ülserin kelime manası yaradır. , Sindirim organlarında ve özellikle mide ile onikiparmak bağırsağında görülen yara olarak bilinmektedir. Durum böyle olunca mide de olup biten herşey hastayı ilgilendiriyor. Yalnızca yiyecekler değil tükettiğiniz sıvılarda önemli.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hastaları demli çay ve kahve tüketmemeli kesinlikle uzun süre aç kalmamalı. Sigara ve alkolü bırakmalı, Hızlı yemek yemek yerine yavaş yiyecekleri iyi öğüterek tüketmeli. Bol Acılı ve baharatlı yemekler tüketmemeli ve tuzlu gıdalarla beslenmemeliler.

Eğer Ülser hastalığınız çok ilerlememişse, çay ve kahve tüketimini azaltın, yağda kızaran öğünlerden et, bol yağlı ve salçalı yemekler, sucuk, pastırma, sosis gibi şarküteri ürünlerinden uzak durun aksi halde bu gıdalar ülseri tetiklemektedir. Baharatlı yiyecekler ve gazlı içecekleri tüketmemeye özen gösterin. Günlük süt tüketin, yoğurt yiyin ve 1-2 dilim az yağlı ve tuzsuz peynirler tüketin bu şekilde beslenirseniz ülseriniz ilerlemeyecektir. Kızartma etler yerine haşlamalar veya suda pişmiş tavuk tercih edin.Sponsorlu Bağlantılar

"Ülser Hastaları Nelere Dikkat Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,