Ucuz Konut Satın Alırken Dikkat

Ekonomik krizin ardından neredeyse durma noktasına gelen inşaat sektörü şu sıralarda İnşaat şirketlerinin birbiri ardına başlattığı düşük peşinatlı, ucuz konut kampanyaları gayrimenkul sektörünü ikiye böldü peki ucuz konut satın alırken nelere dikkat etmelisiniz şirketleri özellikle düşük peşinatla ev sahibi yapmayı vaat edenlerin vatandaşı yanılttığını ileri süren uzmanlar vatandaşları uyarıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İzmir Emlak Kulübü Derneği (İZEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Akgün, ”düşük peşinatla ev sahibi yapmayı” vaad edenlerin vatandaşı yanılttığını ileri sürdü.

Akgün, banka faizlerinin düşmesiyle emlak sektöründe devrim niteliğinde değişikliklerin göze çarptığını anlattı.

Yanlış yönlendiriyorlar
Düşük peşinatla ev sahibi olma imkanı sağlandığına ilişkin ifadelerin tüketiciyi yanlış yönlendirdiğini savunan Akgün, şöyle konuştu:

”Sizi 3 bin-5 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyoruz çığırtkanlığı, vatandaşı kandırmak ve yanıltmaktan başka bir şey değildir. Toplamda 100 bin-500 bin lirayı geçen rakamları ustalıkla almaya çalışan kooperatifler ve inşaat firmaları gazetelere tam sayfa, televizyonlara onlarca saniye reklam vermekte, 50-100 bin lira yatırım yaptıkları örnek dairelerle milyonlarca lira para toplamaktadır. İnşaatınızı yapın, ondan sonra satın. Maket üzerinden konut almak risklidir, tehlikelidir. En güvenli konut edinme yöntemi, bitmiş bir konutu mortgage kredisiyle hemen satın alıp yarın taşınmaktır. Türkiye’de çok sayıda satılık konut bulunmaktadır. 2 gün içinde bankaların ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse ettiği konutları satın almak ve hemen taşınmak çok basit bir işlemdir.”

Akgün, İZEMDER olarak, tüketicileri yanıltıcı reklamlara ilişkin yol gösterici bir akademik çalışma yaparak, ilgili kurumlara ulaştıracaklarını sözlerine ekledi.Sponsorlu Bağlantılar

"Ucuz Konut Satın Alırken Dikkat" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,