Uçuk Neden Çıkar Nasıl Tedavi Edilir

Halk arasında olarak bilinen hastalığın tıp dilindeki adı herpes olarak tanımlanır. Bu hastalığına virüsler neden olur. Vücut direnci zayıfladığında tekrar tekrar ortaya çıkan bu hastalıktan ilaçla tedavi veya doğal yollardan kurtulabilirsiniz. ciddi bir problem gibi gözükmese de akciğer iltihaplanmasına yan, zatürreye sebep olur. Göz korneasına yerleşen herpes görme zafiyetine, yüz sinirini tahrip ederek yüz felcine geçirmesine, beynin iltihaplanmasına, yaranın herpes’le birlikte bakteri enfeksiyonuna uğraması sonucu enfeksiyona sebep olabilir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Peki bu virüsü nasıl oluşur vücudunuza nasıl bulaşır. HSV insana damlacık enfeksiyonu veya dokunma ile başlar. Damlacık öpüşürken tükürük damarlarının karşıdakine geçmesi ile olur. Virüs derinin en üstündeki hücrelere yerleşir ve burada sulu ve kaşıntılı kabarcıklı kaşıntılar oluşturur. Virüs buradan sinir hücrelerine geçer ve oradan sinir hücrelerinin köküne gitmek ister. İmmün sistemini yanıltmak için özel bir kapsül yaparak içinde saklanır. Vücudun zayıf anında virüs harekete geçerek sinir hücrelerinden tekrar derinin en üst tabakasına gelir ve burada yeniden kaşıntılı ve sulu kabarcıklara sebep olur. Virüsün tekrar harekete geçmesine reaktifitet denir.

Vücudunuzda uçuk çıktığında, uçuğa kesinlikle dokunulmamalı, dokunulursa eller dezenfekte edilmelidir. Uçukluyken kesinlikle gözlere dokunmaktan kaçınılmalı, Özellikle makyaj temizlerken dikkat edilmeli. Özellikle bebeklerden uzak durmalı çocuklar ve diğer insanlar ile öpüşmemelisiniz. Uçuklu insanın kullandığı havlu, bardak, çatal, kasık gibi eşyalar ayrılmalı ve başkalarının kullanmasına izin verilmemeli. Uçuk ve uçuk yarasının kabuğu ile oynanmamalı.Sponsorlu Bağlantılar

"Uçuk Neden Çıkar Nasıl Tedavi Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,