Uçak Biletini Cam Kenarından Mı Koridor Tarafından mı Almalı

Uçak yolculuklarında nerede oturduğunuz oldukça önemli, yani olarak nbilinen, “” ismi ile daha çok bilinen bu hastalık uzun süre uçak yolculuklarında görülen vakalar nedeni ile bu ismi almıştır. Ancak yapılan araştırmalar göstermiştir ki bu hastalığın uçakta nerede oturulduğuna bağlı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Derin ven trombozu, ’ye bağlı olarak genellikle alt kol ve bacak eklemlerinde görülen kan pıhtıları, dolaşım sistemi aracılığıyla akciğerlere ulaştığında ciddi bir sağlık problemine neden olmaktadır. Böyle bir vakayla karşılaşılması halinde uçakta 1 saat içerisinde tıbbi bir müdahalede bulunulmazsa ölüm riski yaşanmaktadır. özellikle yaşlı kişilerde, hamilelerde, obezite, kanser hastalarında ve yüksek miktarda östrojen alan kişilerde görülmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


6 saatten daha fazla süren yolculuklarda sık sık bacak kaslarının hareket edilip esnetilmesi, mümkün olduğu müddetçe uçakta yürümeleri öneriliyor. Uçuş esnasında aspirin gibi kanı sulandıran maddelerin alınması önerilmiyor. Aynı öneriler uzun süreli araba yolculuklarında da geçerliliğini koruyor.

American Pulmonary College’dan uzmanlar, uçakta cam kenarında oturan yolcular riskinin daha yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Çünkü cam tarafında oturan yolcuların uzun soluklu yolculuklarda fazla hareket etme şansı olmuyor. Koridor tarafında oturduğunda 10-12 kez kalkıp hareket edecek bir kişi, cam tarafına oturduğunda ancak 3-4 kez ayağa kalkabiliyor. Bu da yolcunun tüm seyahat boyunca aynı pozisyonda oturacağını gösteriyorSponsorlu Bağlantılar

"Uçak Biletini Cam Kenarından Mı Koridor Tarafından mı Almalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,