Twitter Survivor’da Sevişme Görüntüleri Virüsü Silme

Twitter sosyal medya aracılığı ile paylaşılan bir link ile gelen bu virüs kişilerin gizliliğini tehdit ediyor. ‘Survivor’da sevişme görüntülerini gördünüz mü’ şeklinde bir içerik ile paylaşılan bir link var ve bu linke tıklayınca bilgisayarınız bir süteye yöneliyor. Yönlendirilen bu sitede eğer iyi bir Antivirüs programına sahip değilseniz anında bilgisayarınıza yapışıyor ve yayılıyor. Bizde bu makalemizde bilgisayarınıza bulaştırdığını bu virüsten nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız. Survivor virüsünden kurtulmak için yapmanız gerekenler:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

İlk olarak eğer bir antivirüs programına sahip değilseniz hemen bir tane edinmelisiniz. Sisteminizde bir tane yüklüyse bu Antivirüs programını da kaldırıp yerine başka bir tane yüklemelisiniz. Çükü sizi koruyamıyor. Şimdi gelelim temizlik yapmaya

Denetim Masası’na giriyorsunuz ve Programlar ve Özellikler seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada karşınıza bir liste çıkacaktır. Bu listeden ismi size yabancı gelen daha önce görmediğiniz program varsa bunu mutlaka kaldırın.

İnternet tarayıcılarınızın geçmişini temizleyin çünkü bu tip virüsler genelde ilk olarak çerezlere bulaşır. Chorme için menüden Geçmiş veya CTRL + H kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Dah sonra Tarama verilerini temizle butonuna tıklayarak tarayıcınızı temizleyebilirsiniz. İnternet Explorer için Araçlar ve Göz Atma Geçmişini Sil butonuna tıklıyorsunuz ve açılan menüden Sil butonuna tıklayarak temizlik yapabilirsiniz.

Twitter aracılığı ile gelen bu virüs uygulama bölümünüze yerleşiyor. Twitter’dan ayarlara girin ve ‘Apps‘ yani ‘Uygulamalar‘ bölümüne tıklıyorsunuz. Daha sonra da burada kendi isteğinizle yüklemediğiniz uygulamaları kaldırıyorsunuz.Sponsorlu Bağlantılar

"Twitter Survivor’da Sevişme Görüntüleri Virüsü Silme" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,