Tüylenen veya Tiftiklenen Elbiseler nasıl temizlenir

Tüylenen kıyafetler pek çok insanın canını sıkan bir durumdur. Özellikle kışlık elbiselerde daha sık görülür. Kazaklar ve bu tür kışlık kalın elbiseler zamanla pamuklanır. Bu durumda pek çok kullanıcının hoşun gitmez. Eğer elbiseleriniz özellikle kazaklarınız eski bir görünüme kavuştuysa, pamuklanma için kendinizce önlemler alabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken çıkan iplik kümelerini güzelce ayıklayın ve daha sonra kıl bir fırça ile örme yönünün tersinde doğru kazağınızı iyice fırçalayın tabi bunu yaparken çok astırmamak gerekiyor. Kazak sürekli olarak ipliklendikçe bu işlemi tekrar etmeye devam edin. Bir süre sonra kazağınız yeni gibi olacaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

İşin Sırrı Doğru Yıkamaktan Geçiyor

Kazak, pantolon, etek gibi bazı kıyafetler zamanla tüylenirler. Özellikle kışlık kıyafetler pamuklanmaya oldukça müsaittir ve bu durum oldukça rahatsız edicidir. Giysilerdeki tüylerin temizlenmesi için yaygın olarak kullanılan bir diğer yöntem ise jilet kullanmaktır. Giysi, düz bir zemine konularak dikkatlice jiletlenir ve bu şekilde tüylenme temizlenir.

Özellikle elbiselerin tüylenmesini minimuma indirmek için tüy bırakan kıyafetlerle tüy çeken kıyafetleri birlikte yıkamamak ve gerekenden az miktarda deterjanla yıkamamak gerekiyor. Aksi durumda giysiler daha fazla tüylenir. Giysileri tüylerden kurtarmanın en pratik yolu ise koli bandıdır. Koli bandını boylamasına yapıştırıp çekerek, giysilerinizi tüylerden kurtarmanın bir başka yoludur.

MedyaCafe.NetSponsorlu Bağlantılar

"Tüylenen veya Tiftiklenen Elbiseler nasıl temizlenir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,