Tüm Video Formatlarını Destekleyen Program

, açılımı LAN Client Media olan, açık kaynak kodlu bir çoklu ortam yürütücüsüdür. Günümüzde sahip olduğumuz ses ve video dosyalarını oynatabilmek için media oynatıcısının yanı sıra birde codec paketi yüklemek zorunda kalıyoruz. Zaman zaman bu paketler dahi yetersiz kalıyor. ses ve video dosyalarını sorun yaşamadan oynatabilmek için uzun çaba sarf etmek zorunda kalabilirsiniz. VLC Media yazılımı tüm bu soruları ortadan kaldırabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.
Devamını Oku →

Sponsorlu BağlantılarWindows XP, Windows Vista ve Windows 7’de sorunsuz çalışmaktadır. Linux işletim sisteminin yanı sıra Mac OSX’de desteklemektedir.

formats; MPEG, DIVX (1/2/3), MPEG-4 ASP, DivX 4/5/6, XviD, 3ivX D4, H.263 / H.263i, H.264 / MPEG-4 AVC, Cinepak, Theora, Dirac / VC-2, MJPEG (A/B), WMV ½, WMV 3 / WMV-9 / VC-1, Sorenson 1/3 (Quicktime), DV (Digital Video), On2 VP3/VP5/VP6, Indeo Video v3 (IV32), Indeo Video 4/5 (IV41, IV51), Real Video ½, Real Video ¾

; MP3, AAC, Vorbis, AC3, E-AC-3, MLP, DTS, WMA, WMA, FLAC, ALAC, Speex, Musepack / MPC, ATRAC 3, Wavpack, TrueAudio, APE, Real Audio, Alaw, AMR, MIDI, LPCM, ADPCM, QCELP, DV Audio, QDM2/QDMC (QuickTime), MACE

Açık kaynak kodlu ’ın geliştiricileri programın yeni bir sürümünü yayımladı. 1.0.3 nolu sürüm yazılım Windows 7 altında çalıştırıldığında ortaya çıkan bir problemi çözüyor.

Hata sebebiyle bazen videonun görüntü kalitesinde büyük miktarda düşüş olabiliyordu. Yeni sürüm ile beraber bu hata ortadan kaldırıldı; artık VLC player’ın Microsoft’un yeni işletim sistemiyle tamamen uyumlu olduğu söyleniyor. Fakat denemelerimizde VLC player’ın 0.9.x sürümlerinden bu yana Windows 7 altında çıkardığı tam ekran kontrolleri sorununun devam ettiğini tespit ettik: Tam ekran moduna geçilip kontrol paneline tıklandığında Windows 7’nin görev çubuğu beliriyor. Geliştiricilerin bu hatayı en kısa zamanda giderip gerçekten de tam Windows 7 desteği vermesini bekliyoruz.

Geliştiricilere göre diğer ufak çapta hatalar da giderilmiş. Örneğin WMA Professional codec’i ile sıkıştırılmış parçalar artık doğru biçimde oynatılıyor. VLC player farklı işletim sistemleri için sunuluyor.

İndirmek için Tıklayınız.

Windows için

Mac OSX içinSponsorlu Bağlantılar

"Tüm Video Formatlarını Destekleyen Program" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,