Toyota’dan Direksiyonsuz Otomobil

Uçan araba bilgisayar kontrolü derken şimdide direksiyonsuz üretildi. firmasının ürettiği direksiyonsuz aracın tanıtımı yapıldı. ’nın yeni aracı FT-EV II’de direksiyon yok, bilim kurgu filmlerinden görmeye alışık olduğumuz için bu bizi pek şaşırtmadı aracın tasarımı da bitmediğinden ne zaman piyasaya çıkacağı da belli değil.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bilim kurgu filmlerinde genellikle uçan araba gösterilir. Geçtiğimiz günlerde bazı firmalar uçan arabalarını tanıtımlarını yapmışlardı bu ise çok daha yakın bir tarihte yollarda görebiliriz bu türden bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bir konsepti ’dan geldi. Toyata’nın FT-EV II adlı yeni aracı bir direksiyon ile değil, oyun çubuğu (joystick) ile kontrol ediliyor!
Ne yazık ki şu anda sadece bir adet prototipi üretilmiş durumda olan bu ilginç araç ilk olarak Tokyo Motor Show’da Toyota tarafından tanıtıldı. severler kadar, oyun severlerin de ilgisini çeken bu aracın diğer bir özelliği ise tamamen elektrikle çalışıyor olması. Elektrik aküsünün küçük olması FT-EV II’yi uzun yol için pek de elverişli kılmıyor. Ayrıca oldukça küçük olan araç sadece iki koltuğa sahip.

Aracı kontrol eden oyun çubuğunun çıkartılabilir olması ise hem sol, hem de sağ elini kullananlar için özel ayarlamalar yapmayı mümkün kılıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Toyota’dan Direksiyonsuz Otomobil" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , ,