Topuklu Ayakkabıların Zararları

kadınlar için şıklığın ve zarafetin ötesinde bambaşka anlamlar taşımaktadır. yanlış kullanıldığı takdirde sağlık açısından birçok zararı bulunmaktadır. kamburluk yaptığı gibi vücudun fizyolojik yapısını bozmaktadır. Bu ve benzeri rahatsızlıklar yaşamamak için doğru seçim yapmanız gerekmektedir. Topuklu ayakkabı satın alırken topuğun beş santimetreyi geçememesi gerekiyor. Sekiz santimetreden yüksek kamburluk ve bir takım fizyolojik bozukluklara yol açmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


satın alırken yalnızca topuk yüksekliğine değil, parmaklarınızın rahatlığına da dikkat etmelisiniz. Uzun sivri uçlu bir ayakkabı ise uzun süreli kullanıldığında bel, kalça, diz, ayak bileği ve ayağın ön kısmında anormal yüklenmelere neden olduğundan rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Bayanların, yüksek topuklu ayakkabı tutkusundan vazgeçmeden sağlıklı kalabilmeleri için bazı egzersizler yapması gerekiyor. mutlaka beş santim yüksekliğinde topuk ve önü geniş ayakkabı ya da muadili olan spor ayakkabısı giyilerek ayaklar dinlendirilmelidir. Yürüyüş, koşma gibi egzersizler yaparak fizyolojik bozukluğa yol açacak etkenler ortadan kaldırılmalı. özellikle esnetme ve gerdirme hareketleri yapılmalıdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Topuklu Ayakkabıların Zararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,