THY – Türk Hava Yolları Hostes, Pilot ve Kabin Memuru İş Başvurusu

her yıl giderek büyüyor bu nedenle kadrosunu her geçen gün genişletme ihtiyacı duyuyor. Kadrosunu yeni elemanlar ile güçlendirmeyi planlayan personel kadrosuna katılmak istiyorsanız ve ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı takip etmelisiniz. eleman alımı, iş ilanlarına nasıl ulaşabileceğinizi ve iş başvuru formunu nasıl dolduracağınızı bilmiyorsanız ’nin hazırladığı insan kaynakları sayfasında yer alan bilgi formlarını kullanabilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


İşte ’nin kabin memuru olabilmek için gerekli şartlar;

Ön Koşullar:

1. T.C. uyruklu olmak. 2. En az lise ve dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz etmesi zorunludur.) 3. Orta seviyede yabancı dil (İngilizce) bilmek. 4. Erkek adaylar için, işe kabul tarihi itibariyle askerlik hizmeti en az 1 yıl tecilli olmak. 5. İstanbul ilinde ikamet etmeyi kabul etmek. 6. 01.01.1980 ile 31.12.1986 tarihleri arası doğumlu olmak. 7. Adli sicil kaydı olmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

Sağlık ve Fiziki Koşullar

1. Bayanlar için 1.63-1.80 cm. arası boya sahip olmak. 2. Erkekler için 1.70-1.90 cm. arası boya sahip olmak. 3. Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY veya THY’nin belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.) 4. Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uygun olduğuna dair rapor almak.) 5. Herhangi bir engeli (Fiziksel ve zihinsel olarak) bulunmamak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

• Yukarıdaki şartları haiz olan adayların, ilana online olarak (İnternet üzerinden) başvurmaları gerekmektedir. İlana online olarak başvuruda bulunan adaylar, başvurusunu eksiksiz olarak doldurup onayladıktan sonra karşılarına aday numarası ve şifre ekranı gelecektir.

• Internet üzerinden başvuru yapan tüm adaylar alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip edeceklerdir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

THY Türk Hava Yolları İnsan KaynaklarıSponsorlu Bağlantılar

"THY – Türk Hava Yolları Hostes, Pilot ve Kabin Memuru İş Başvurusu" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,