Temel İhtiyaçlar Nelerdir Kısaca

İnsanların Temel İhtiyaçları hakkında kısa bilgiler. Temel ihtiyaçlar karşılanmazsa ne olur? İhtiyaç gereksinimdir. Bireylerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli bazı temel besinleri alması gerekiyor. Bu ihtiyaçların en başında oksijen gelmektedir. Daha sonraki ihtiyaçlar önemi giderek azalmaktadır. Çünkü oksijensiz yaşam oldukça kısa olacaktır. Diğer ihtiyaçların yaşamımız için hayati açıdan daha uzak ihtiyaçlardır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Temel İhtiyaçlarımız

İnsanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için yemek yiyip su içmesi gerekiyor. En temel yaşam ihtiyaçlarımız bunlardır. İnsanların diğer yaşam gerekliliklerinden biride barınma ve giyecektir. Çünkü insanlar soğuğa uzun süre dayanamaz. Diğer ihtiyaçlarımız arasında uyku yer almaktadır.

Temel ihtiyaçlarımız yani fiziki ihtiyaçlarımızın dışında manevi ihtiyaçlara da gereksinim duyarız, bunun yanı sıra sosyal ihtiyaçlarımızda bulunuyor. Duygusal ihtiyaçlarda insanların önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Sevgi, saygı, merhamet gibi duygular en başta yer almaktadır. Bu ihtiyaçlar giderilmediği takdirde yaşam devam etmeyecek veya anormal bir takım faaliyetler olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Temel İhtiyaçlar Nelerdir Kısaca" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,