TEMA Nedir? Ne zaman Kuruldu ve Amacı

ismini oldukça sık bir şekilde duymaktayız. Peki kelimesinin açılımı nedir? Ve ’nın kuruluş amacı nedir kısaca bilgilendireceğiz. , Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfıdır. Kısaca olarak bilinmektedir. 11 Eylül 1992 tarihinde, kurulmuş olan çevreci vakıfın amacı Erozyonla mücadele etmek ülkeyi ağaçlandırmak ve doğal varlıkların korunması temel amacıdır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


, 11 Eylül 1992 tarihinde, Karaca Arboretum’un kurucusu, BM Çevre Ödülü sahibi Hayrettin Karaca ve Tekfen Holding kurucu ortaklarından, Türk-B.D.T. İş Konseyleri Başkanı Nihat Gökyiğit tarafından kurulmuştur.

Meşe Projesi

TEMA Vakfı’nın 1998 yılından beri sürdürdüğü Meşe Projesi, Türkiye genelinde 1 milyon hektar alanda sağlıklı meşe ormanları oluşturmayı hedeflemektedir. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen projenin toplam maliyeti 1.8 milyar ABD doları civarındadır. Türkiye’de kurulmuştur.

TEMA, UNCCD Sekreterliği tarafından 2012 yılında ilk kez verilen Land for Life ödülünü almaya hak kazanmıştır.Sponsorlu Bağlantılar

"TEMA Nedir? Ne zaman Kuruldu ve Amacı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,