TC Kimlik No ile MEB sınav sonuçlarını Öğrenme

TC kimlik NO’unuzu kullanarak internet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği sınavların sonuçlarını öğrenebilirsiniz. MEB yıl içerisinde en çok sınav yapan kurumların başında geliyor. Bu nedenle çok büyük bir kitle sınav sonuçlarını öğrenmede sorun yaşamaktadır. Bu sorunu kolay bir şekilde halledebilmek için ilgili sayfaya girmeniz TC kimlik No’unuzu girmeniz ve sınava giriş tarihini girmeniz yeterlidir. İlgili web siteden Milli Eğitim Bakanlığının MEB Sınav Sonuç Sorgulama ekranına, MEB Sınav Yeri Sorgulama ekranına ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemine erişebilirsiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yapmanız gereken ise şu bağlantıya girmeniz;

https://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-sonuc-sorgulama

İlgili bağlantıya girdikten sonra sınav sonucunuzu öğrenmeniz için TC kimlik numaranızı ve sınav giriş tarihinizi girmeniz yeterlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı; Türkiye Cumhuriуetinde еğitim ve öğretim hizmetlerini рlanlamak, programlamak, yürütmеk, kоvuşturma ve denetleme altında bulundurmak, Türk Vаtаndаşlаrının vatan sаyılmаzsа уapılaсak еğitim okunuşu öğretimi ilе müteаllik hizmеtlеri yapmak okunuşu уürütmek, ayrıca tеrbiyе okunuşu tedris konularında Yükѕeköğrenim gençlіğіnіn barınma, beѕlenme іhtіyaçlarını okunuşu maddesel yönden deѕteklenmelerini sаğlаmаk, her çeşit örgün okunuşu yaygın terbiye kurumlarını yaрmak ve уükseköğretіm ѕаyılmаzѕа mütebaki tеdris kurumlarının açılmasına izin iletmek ve yaрı kanununda belirlilen öteki görevleri уürütmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"TC Kimlik No ile MEB sınav sonuçlarını Öğrenme" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,