Tavuktaki Tehlikeler Nelerdir

Tavuğun zararları nelerdir? Tavukta ne gibi sakıncalar var? Tavukta hangi hastalıklar bulunmaktadır. Tavuk normalde çok sağlıklı bir ettir. Ancak her şey gibi tavuklarda doğallığını yitirdi. Gözünü para hırsı bürümüş tavuk yetiştiricilerinin oyunları ortaya çıktı. Amaçları sağlıklı etler yerine sadece 17 günde yetiştirilen ve ince bir kemiğin üzerine yapıştırılmış kanserli ve tümörlü etleri halka sunan firmalar 2 kg tavuk yeminden 1.7 kg ağırlığında tavuk yetiştiriyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan müthiş bir dönüşümdür diyebiliriz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Tavuk yetiştiricileri daha çok kar edebilmek için hayvanları hiç güneşe çıkartmıyorlar. Normalde bu hayvanların güneşlenmesi yürümesi gerekiyor. Üreticiler tavuğun zayıflaması için kafesten hiç çıkartmıyorlar. Üstelik kafesi öyle tasarlamışlar ki tavuklar ayağa dahi kalkamıyor.

Yetiştiriciler daha çok para kazanma derdinde olduğu için tavukların Hayvanın olması umurlarında bile değil. Tavuk diye önünüze konulan hayvanın kuluçka süresi sadece 17 gün sürmektedir. Tavukların bu nedenle bacak yapıları dahi değişti. Bu hayvanlar zaten uzun süre yaşayamıyorlar. 45 gün sonra kendiliğinden ölüyor.

Kanser dünyada değil ama ülkemizde hızla artmaktadır. Bunun en büyük neden ise ilaç sektörlerinin ülkemizdeki kirli oyunlarıdır. Ülkemiz yeterli denetimsizlik ve yaptırım uygulanamaması nedeni ile bu tür deneylerin yapılabileceği en iyi yerlerden bir tanesidir. Doğru yetiştiricilikte hiçbir sorun olmamakta ancak daha çok kar edebilmek için yapılan bu kirli oyun insanlarımızı çok daha hızlı hastalıklara sürüklemektedir.

Sözde kuş gribi bahane esilerek milyonlarca kümes hayvanı telef edildi. Bu durumdan en büyük karı yetiştiriciler elde etmiştir. Bunun sonucu olarak birilerinin cebine çok büyük paralar aktarıldı. Sözde kuş gribi ilacı veya aşısı yurt dışında getirildi ve bir anda bu hastalık medya yoluyla yayıldığı gibi yine medya yolu ile son buldu.



Sponsorlu Bağlantılar

"Tavuktaki Tehlikeler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,