Tarih Dersine Çalışırken Dikkat Edilecekler

dersinden yüksek not nasıl alınır? dersi çalışma yolları, dersi çalışma metotları. dersi pek çok öğrenciye sıkıcı geldiğinden bu derse ön yargı ile yaklaşmaktadır. Bunun en büyük nedeni öğretmenlerin ezberci yaklaşımı, dersi iyi anlatamamaları, öğrenciyi güdüleyememesi ve günlük yaşamda hayata etkisini tam olarak yansıtamama gibi sorunlardan kaynaklanmaktadır. Öğrencileri karşısına sürekli olarak çıkacak olan dersi sözel zekanızın gelişmişliği ile ilgilidir. Çünkü kavramları iyi anlama ve öğrenilen kavramları unutmama gibi pek çok unsur bu zekayı geliştirmenizle orantılı olarak artar.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dersine Nasıl Çalışmalı

İlk olarak konuyu geriye dönüşler yapmadan, duraklamadan doğrudan okuyunuz.

Okumayı gerçekleştirdikten sonra tekrar en başa dönerek alt başlıklardan, koyu veya renkli yazılmış yerlerden yararlanarak amaçları ve önemli yerleri işaretleyin kendinize sorular çıkartın böylece konunun size hangi soruların cevabını vereceğini kendiniz belirlemiş olursunuz.

Soru çıkartırken konudaki bilgiler üzerinden tanımlar, benzerlik, ne, nasıl, nerede, ne zaman gibi sorulara cevap arayın.

Çıkaracağınız sorulara cevap bulurken konuyu tekrarlamış olursunuz. Bir sorunun cevabını aradığınız için daha dikkatli okur ve daha az sıkılırsınız.

Bulduğunuz cevapları, daha önce çıkardığınız soruların karşısına yazınız.

Çıkardığınız soru ve cevaplarla konuyu kendinizce tekrarlayın.

Konu üzerinde sorular arsında bağlantı kurmaya çalışıp konuyu bütünleştirin.

Tarih dersi çalışırken gereksiz ayrıntılardan kurtulmak oldukça önemli bu nedenle testler ve örnek sorular üzerinden gitmekte size yardımcı olacaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Tarih Dersine Çalışırken Dikkat Edilecekler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,