Tarçının Faydaları Nelerdir

Tarçını daha çok tatlılarda veya keklerde koku vermesi için kullanırız. İsveç Malmö Üniversitesi’nden uzmanların yaptığı araştırmalar tarçının faydalarını ortaya çıkardı. tatlıların üzerine konulan bir çay kaşığı tarçının yemek sırasında yükselen kan şekerini düşürdüğünü tespit ettiler. Yemek sonrasındaki 2 saat içerisinde yapılan kan şekeri ölçümlerine göre, tarçınsız tatlı yiyenlerdeki kan şekeri seviyesi tarçınlı olandan çok daha düşük olduğu ortaya çıktı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Amerikan Klinik beslenme dergisinde yayınlanan çalışma, önceki araştırmalarla birlikte dikkate alındığında tarçının kan şekerini düşürdüğünü ve dolayısıyla diyabeti önleyen etki gösterdiğini kanıtlıyor.
Ancak uzmanlar her diyabet hastasının tarçına yönelmemesi gerektiğini de vurguluyor. Nitekim diyabet vücuttaki şekeri düzenleyen hormonun çalışmasındaki bozukluklardan kaynaklanıyor. Ve konu üzerine daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Yemeklerde ve tatlılarda lezzet ve koku vermesi için kullanılır. özellikle sütlü tatlılarda kullanılırsa sütteki zararlı bakterileri yok eder. Bal ve limonla karıştırılıp yenirse boğaz yanmasına iyi gelir. esansı gıda ve parfümeri sektöründe koku verici olarak kullanılır.Sponsorlu Bağlantılar

"Tarçının Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , ,