Tapu Kadastro Bilgi Sistemi – TALBİS

Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi kısaca TAKBİS projesi tamamlandı. Artık vatandaşlar tapu dairelerine gitmeden tapu işlemleri için sıra alabilecek, başka bir ilden veya ilçeden tapusunu verip alabilecekler. Ayrıca telefonla da destek veren sistem Alo Tapu 444 8287 nolu telefonu kullanarak da iletişim kurabilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2001 yılında başlatılan TAKBİS projesi kapsamında yurt genelindeki tüm tapu kayıtları sayısal ortama aktarıldı. Merkezi veritabanına aktarılan kayıtlarla tüm tapu müdürlüklerinde TAKBİS ortamında online hizmet verilmeye başlandı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


TAKBİS kapsamında bulunan tapu müdürlüklerinde, yapılan tüm işlemlere ait tapu harç ve döner sermaye ödeme bilgileri e-devlet kapısından şifresiz sunulacak. Başvuru sırasında verilen ön başvuru formu üzerinde bulunan ”harç sorgu no” bilgisiyle işlemlere ait ödeme makbuzlarına www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Sistemle kamu hizmetlerinin sunumunda vatandaş memnuniyetinin sağlanması ve taleplerin, şikayetlerin iletilebilmesi için ”Alo Tapu-Kadastro Hattı” da( 444 TAPU veya 444 82 78) oluşturuldu. İstek ve şikayetlerin aktarılması için telefon hattının yanı sıra tapu ve kadastro birimlerinin elektronik posta adresleri de kullanılabilecek.Sponsorlu Bağlantılar

"Tapu Kadastro Bilgi Sistemi – TALBİS" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,