Tansiyonu Düşüren Besinler Nelerdir

, kan basıncı anlamına gelmektedir ve bu dengenin insan vücudu için büyük önemi bulunmaktadır. hastalığı toplumumuzda yaygın olduğundan doğru bilgilerle birlikte çeşitli efsanelerde türetilmiş durumda, hastalığı bu derece yaygınken halka doğru bilgileri vermekte bize düşüyor. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu elde edilen bilgilere göre Limonun tansiyona bir faydasının olmadığı görülmüştür. Yine bu verilere göre baharatların kan basıncını yükselttiği ve azalttığı yöndedir. Peki kan basıncı ile alakalı olan tansiyonun yükselmesinde, tansiyonu düşürmek için hangi bitkilere yönelmek gerekiyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sarımsak: Sarımsak tansiyonu düşüren özel bir madde içermekte ve sarımsağın tüketilmesinin ardından yükselen düşmektedir. Kalp koruyucu bir etkiye de sahip olan sarımsağın tansiyonu düşürdüğü defalarca kanıtlanmıştır.

Tarçın: Kalp hastalıklarına ve diyabete iyi gelen tarçın, çay olarak tüketildiğizaman yükselen tansiyonu düşürmektedir.

Soğan: Soğanda kalp hastalıklarını önleyen bitkiler arasındadır. İçerisinde ihtiva ettiği Kuersetin ile yükselen tansiyonu sorunsuzca düşürmektedir.

Zeytin, yabani mercan köşk, alıç ve kakulenin de tansiyon düşürücü etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Yüksek tansiyon hastasıysanız tansiyonunuz yükseldiği zaman bu bitkilere yönelebilirsiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Tansiyonu Düşüren Besinler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,