Taksim Gösterilerinin Amacı Nedir

Taksim’de neler oldu, Taksim’de neden isyan çıktı? Taksim gezi parkı yıkılıp yerine içinde bir AVM’nin de olduğu kütüphane, müze gibi bazı binaların inşa edileceği bir alan yapılması planlanıyordu. Ancak bir grup çevreci buradaki ağaçları kestirmemek için direnmeye başladı. Çadır kurup gezi parkında yatmaya başlayan göstericilere polis bir gece sabaha karşı gaz bombaları ile saldırı yapınca olaylarda patlak vermeye başladı. Pek çok insan çevrecilere destek vermek için soluğu taksimde aldı. Daha sonra iyi niyetli bu hareket iktidarın sert tavırları ve inadı yüzünden bambaşka bir şeye dönüştü ve göstericiler hükumetin istifasını isteyecek seviyelere kadar getirdi. Şuanda ne hükumet geri adım atacağa benziyor nede göstericilerin taksimdeki gezi parkını yıktıracağa…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Polisin sert müdahaleleri olayların şiddetini artırırken Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarda halkı giderek dahada kışkırtmaktadır. özellikle Ben istersem 1 Milyon kişi toplarım sözleri en çok tepki çekenler arasında yerini almış gibi görünüyor. Bazı kesimler tarafından açıkça iç savaş ilanı olarak algılanan bu durum daha sonraki açıklamalarında ise ülkenin en az yüzde 50’sini evlerinde zor tutuyorum şeklinde açıklaması tansiyonu dahada artırmaktadır.

AKP gençlik kolları karşı harekete hazırlanıyor. Sosyal medyada örgütlenen bu gençlik karşı paylaşımlarda bulunarak Başbakan Erdoğan’a  sahip çıkacaklarını söylüyorlar.

Göstericilerle yapılan röportajlarda neden buradasınız sorusuna ilk günlerde gezi parkını AVM yapacaklar zenginlere peşkeş çekecekler cevabı verilirken daha sonraları ise farklı cevaplar gelmeye başladı. Özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünen her kesimden insan gruplarından oluşan bu topluluk AKP döneminde çıkan düzenlemeler, kısıtlamalar ve yasaklardan şikayetçiler.

 Sponsorlu Bağlantılar

"Taksim Gösterilerinin Amacı Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,