Süt, Yağ ve Peynirde Hangi Vitaminler Bulunur

ve ürünlerinin faydasını saymakla bitiremeyiz. Günlük ihtiyacımızı karşılamak için ve ürünlerini mutlaka tüketmeliyiz. Vücudumuz için gerekli kalsiyum miktarı ve B2 vitaminin bolca bulunduğu ürünlerdir. Protein, fosfor ve B12 vitaminlerince zengindir. , ve peynirler her gün düzenli olarak yalnızca çocukların değil yetişkinlerinde tüketmesi gerekiyor. İnsan vücudu hücrelerden meydana gelmektedir. Her hücrenin kendisini yenilemesi gerektiğini de unutmayınız. Bunun içinde devamlı kaliteli proteinlere ihtiyacımız vardır. Buda ve ürünlerinde bulunur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

ise şu şekildedir;
100ml için için besin değerleri
Enerji (kcal/Kj): 62.6/262
Protein (g): 3.3
(g): 3.4
Karbonhidrat (g): 4.7
Kalsiyum (mg): 120

Peynirde Bulunana Vitaminler: Yağda çözünen vitaminler bulunur. Bunlar A-D-E-K vitaminleridir. yoğunlukları peynirin yağ miktarına bağlı olarak değişmektedir.

; Yağlar vücuda alınan vitaminlerin aktif hale gelmesinde işe yaramaktadır. A, D, E ve K vitaminlerinin vücutta kullanılmasını sağlarlar. Yağlar vücuda, aynı miktardaki karbonhidrat ve proteinlerin 2 katından fazla enerji verirler. 1 gram yağ, 9 kilokalori enerji sağlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Süt, Yağ ve Peynirde Hangi Vitaminler Bulunur" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,