Suriye Kadın CHE Guevara Resimleri

Suriyeli savaşçı kadın, Suriyeli dişi Guevara fotoğrafları. Son zamanlarda basınımızda sıklıkla yer alan Suriyeli bu kadın savaşçı kim? Bu kadın neden sık sık bizim basınımızda yer almaktadır? Anlatılan hikayeye göre bir çok öğrencisi Suriye diktatörü Beşşar Esed rejimine karşı düzenlenen protestolarda öldürüldü. Daha sonra çıkan isyanlarda Esed rejiminin uçakları şehri bombalaması sonucu evine bomba düşüyor ve kızı ile oğlu bombardımanda ölüyor. Bunun üzerine özgür Suriye Ordusu’na katılıyor ve Suriye’nin Halep kentindeki Salahaddin bölgesinde savaşıyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın Guevara olarak lakap takılan bu kadın bir konuşmasında şöyle söylüyor. “Esad askeri vurunca mutlu oluyorum” kadının asıl mesleği İngilizce öğretmenliği burasıda bir hayli ilginç tabi ki

Suriye-kadin-CHE-Guevara

36 yaşındaki dişi Guevara “Savaşmayı seviyorum. İsyancılardan herhangi biri öldüğü zaman, içimdeki intikam duygusu kabarıyor. Hızlı ve dikkatli olmak gerekiyor. Akıllı olmazsanız, sizi vurular. Vurduktan sonra iyi hissediyorum. Oğlum bombalardan korkardı. Bana sürekli ne olduğunu sorardı. Ona, ‘Senin geleceğin için savaşacağım’ sözünü verdim. Çocuklarıma ne olduğunu hiç unutmayacağım. İntikam yemini ettim” diyor.

Suriye-kadin-CHE-Guevara-2Sponsorlu Bağlantılar

"Suriye Kadın CHE Guevara Resimleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,