Su Maymununun Zararları Nelerdir

Su maymuncuğu olarak bilinen bu su tutucu polimerler kristajel yapıdaki bu oyuncaklar özellikle bebekler ve çocuklar için çok zararlı hatta öldürücü olabiliyor. Bu su maymuncuklarının özellikle yutulması halinde sağlığınız büyük risk altına girer. Görünümleri şekere benzediği için çocukların ilgisini çekmektedir. Piyasadaki adı ile kristajel olan bu su toplarının amacı tarım ve bitki yetiştiriciliğinde kullanmaktır. Bu ürünler farklı renklerde satılmaktadır. Büyüklükleri ilk suya atıldığı halinden 400 kat kadar artabiliyor. Bu Nano teknoloji ürünleri küçük çocuklardan uzak tutulması gerekiyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık Bakanlığı tarafından 26 Mayıs 2008 tarihinde genleşen ürünlerle ilgili yazısı gereği 14 yaşın altındaki çocuklara satışı yasaktır. Ancak bilinçsiz satıcılar bu ürünleri okulların çevresinde satmaktadır.

su-maymuncugu

Su Maymunu Nedir

Su Maymunlarındaki Hayati Tehlikeler

Özellikle okulların çevresinde bulunan market, kırtasiye ve oyuncakçılarda satışı yasak olan renkli jel toplarını satın alan bazı çocuklar tehlikenin farkında dahi değiller. Uzmanlar, suya konulduğunda bölünerek çoğalan su maymunlarının yutulması halinde mide de büyüyerek tehlikeli sonuçlara yol açabileceği konusunda uyardı. Çocukların nefes borusuna kaçması veya yutulması halinde hayati tehlikeye neden olabileceği bildirilen bu üründen çocukların uzak durması istendi.Sponsorlu Bağlantılar

"Su Maymununun Zararları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,