Stresin Belirtileri Nelerdir Stresten Korunma Yolları

Stresin kelime manası Ruhsal gerilimdir. Gün boyu yoğun iş temposu veya kişisel problemler nedeni ile orya çıkan bu durum bir çok hastalığa davetiye çıkardığı gibi kişinin psikolojisini de bozmaktadır. Gerçekten temisiniz önce bunu tespit etmelisiniz. Stresi anlamanın çeşitli yolları var. Stresin yol açtığı çeşitli belirtiler vardır. , zihinsel belirtileri, duygusal belirtileri ve davranışsal belirtileri vardır. Stresli olup olmadığınızı anladıktan sonra bundan nasıl kurtulursunuz bunun cevabını arayacağız. İşte stresi anlamanın ve kurtulmanın yolları;
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


: Aşırı yorgunluk, sık baş dönmesi, baş ağrısı, uykusuzluk, ense omuz ve bel bölgesinde kas ağrıları, kalp çarpıntıları, göğüste görülen ağrılar, karın kısmında kramplar, mide bulantıları, titremeler, el ve ayaklarda soğukluk, kızarma veya terleme, sık soğuk algınlığı stresin başlıca fiziksel belirtileri arasındadır.

: kişinin zihninde de sorunlara yol açar. Bunlar arasında konsantrasyon ve hafızada zayıflama görülür. Kararsızlık artar, hiçbir şey düşünememe, kafa karışıklığı görülür. Stresli kişiler mizah duygusunu kaybeder.

: stres kişiyi duygusal olarak da etkiler, kişide kaygı, aşırı sinir, depresyon, kızgınlık, düş kırıklığı, endişe, tedirginlik, sabırsızlık, tahammülsüzlük gibi belirtiler oluşur.

: stresli olmak kişinin davranışlarında da değişikliğe yol açar, yerinde duramama, kıpırdanma, tırnak yeme, ayaklarını yere vurma, aşırı yeme, sigara ve içki içme, ağlama, feryat etme, bağırma, sövme, suçlama, fırlatma gibi aşırılıklar görülür.

: Kafeini azaltın yada tamamen bırakın, düzenli egzersiz yapın, meditasyon veya kendinizi rahatlatacak bir şeyler yapın, uykusuz kalmayın, molalarınıza dikkat edin, kendinize boş zaman ayırın, beklentilerinizin farkında olun, mizah eğlenceye önem verin, arkadaşlarınızla sohbet edin, yalnız kalmamaya çalışınSponsorlu Bağlantılar

"Stresin Belirtileri Nelerdir Stresten Korunma Yolları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , ,