Stephen Hawking Ateist Mi? Allah Hakkındaki Düşünceleri

kimdir ilk önce kısaca ondan bir bahsedelim , 8 ocak 1942’de İngiltere Oxford’da dünyaya geldi. 8 yaşındayken kuzey Londra’dan 20 mil uzaktaki St Albans gitti. 11 yaşındayken St Albans okuluna gitti. Mezun olduktan sonra Oxford üniversite’ si kolejine gitti. Burada istediği matematik bölümü olmadığı için fizik bölümüne gitti. Bu yüzden onun yerine fizik okumaya başladı. ’in en meşhur çalışmaları arasında evrenin temel prensipleri üzerine yaptığı çalışmalar bulunmaktadır. Roger Penrose ile birlikte ’in Uzay ve Zamanı kapsayan genel görecelik teoreminin Big Bang’le başlayıp karadeliklerle sonlandığını gösterdi. Genel olarak ’in hayatı bu şekilde, aynı zamanda ateist oluşu ile meşhur olan Allah ile ilgili ilginç bir açıklamada bulundu.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Allah diye bir şey olmadığını söyleyen evrenin oluşumunu bilimsel verilere dayandırmaktadır. Yazıları sese dönüştüren bir bilgisayar yardımı ile konuşan ve yıllardır Allah’ın varlığını inkar eden açıklamaları ile ateistler arasında en çok kaynak gösterilen ünlü Fizikçi 70. yaşına girdiği şu günlerde herkesi bir hali şaşırttı. “evrenin oluşumu bilimsel bir gerçekliğe dayanır ve bu Tanrı’nın olmadığı anlamına gelmez” dedi.

TANRI OLMADIĞI ANLAMINA GELMEZ

Kanal D Londra Temsilcisi Ayşegül Ekinci’nin röpörtaj yaptığı Hawking ilk kez Allah’ın varlığını kabul etti. Röpörtaj sırasında sorulan bir soruya Hawking’in çalışma ekibinin de şaşırdığı görüldü. Hawking Tanrı ile ilgili sorulan soruya “Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları’nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez…” cevabını verdi.
Hawking’in bu sözlerinin son yıllarda ortaya çıkan Evrim Teorisi’nin yanlış olduğunun kanıtlanması ve Kuran’da 1400 yıl önce bildirilen bilimsel konuların aynen bulunması ile doğrudan ilgisi olduğu değerlendirmesi yapılıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Stephen Hawking Ateist Mi? Allah Hakkındaki Düşünceleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,