Sözleşmeli Er Olma Şartları ve Ücretleri

Geçtiğimiz günlerde alımına başlanan sözleşmeli er alımları devam ediyor. Peki sözleşmeli Er olabilmek için hangi şartlar aranmaktadır ve ne kadar ücret verilmektedir. Sözleşmeli er olmak için 10 haftalık bir eğitimden geçiyorsunuz. Sözleşmeli erler yapacakları görevlere ve ihtiyaca yönelik tüm silahlar ile eğitim veriliyor. El bombası eğitimlerine de oldukça önem verilmektedir. Bunların yanı sıra mayın ve el yapımı patlayıcılar konusunda da sözleşmeli erlere eğitim verilirken, aralarından seçilen bazı personel dedektör operatörü olarak yetiştiriliyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sözleşmeli er olmak için eğitim programı içerisinde, tekmil alma, bölük tören geçişi, temel beden eğitimi, güç mania parkurundan geçiş, arazi şartlarında ilerleme, dağ iniş ve çıkış eğitimi, ilerleme düzeni ve temasta harekat tarzının görülmesi, motorlu kolda pusuya karşı harekat tarzı gibi eğitimler verilmektedir.

Sözleşmeli Er Başvuru Koşulları Nelerdir

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlayanlar sözleşmeli er olmak için başvuruda bulunabiliyorlar.

Başvuruda bulunacakların, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 26 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Halen askerlik vazifesini yapanlar da müracaatta bulunabiliyorlar.

Ön şartları uyan adaylar, sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçiriliyor.

Sözleşmeli Er Ücretleri Ne Kadar

45 İZİN + MAAŞ + SİGORTA + TOPLU TAZMİNAT

Sözleşmeli erler sigortalı sayılıyor ve her yıl 45 gün izin alma hakkı bulunuyor.

Sözleşmeli erlere, Ocak 2012 yılı itibarıyla bin 500 lira civarında maaş verilmesinin yanı sıra hudut ve iç güvenlik bölgelerinde görev yapmaları halinde, ayrıca aylık bin 200 lira tazminat ödeniyor.

Sözleşmeli erler, 7 yıl görev yaptıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ayrılmaları halinde 60 bin TL’ye yakın toplu tazminat alabiliyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Sözleşmeli Er Olma Şartları ve Ücretleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,