Sosyal Medyanın Zararları Nelerdir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hemen hemen her evde bilgisayar ve internet bulunmaktadır. Sadece birkaç tıklama ile alışveriş yapabilir, fatura ödeyebilir, ödevlerinizi yapabilir, kendinize arkadaşlar bulabilirsiniz. Ancak bunları yaparken neler kazandığınızı ve neler kaybettiğinizi hiç düşündünüz mü? İnternet ile gelen sosyal ağlar ile arkadaşlıklar sanal ortama taşındı. Bireyler gezme işlemini dahi internet ortamında yapmaktadırlar. Buda kişileri sosyalleşmenin aksine asosyalliğe itmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal medyanın şüphesiz ki birçok faydası bulunmaktadır. Ancak çok fazla bilgi kirliliğinin olması ve paylaşılan her bilgiye doğrudan inanan kullanıcıları yanlış yönlenmesi ve yanlış bilginin tekrar doğru bilgiyle ulaşması çok zor olduğundan bireyleri cehalete doğru itilmektedir. Photoshop ile kesilip biçilmiş fotoğraflar kişilere yapılan saldırılar gibi daha bir çok örnek sayılabilir. Sosyal medyada paylaşılan yazılar ve fotoğrafların beğeni toplayıp yorumlanması kişiler için oldukça önemli, yapılan araştırmalara göre sosyal paylaşım siteleri aslında insanların psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerinin arasına, sosyal paylaşım sitelerini de ekleyebilirsiniz.

Yine yapılan araştırmaların sonucunda, internetten uzaklaştırılan insanların, tıpkı alkol, sigara ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddeleri bıraktıklarında vücutlarında meydana gelen tepkileri gösterdikleri gözlemlenmektedir. Agresif ve depresif davranışların yanı sıra insanlarla iletişim kuramama gibi ciddi problemler oluşmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Medyanın Zararları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,