Sosyal Medyada Paylaşılmaması Gerekenler Nelerdir

Sosyal medyada neleri paylaşmamalıyız, Facebook’ta neleri paylaşmamız gerekir, Twitter’da neleri yazmamak gerekiyor, Sosyal medyada bilgi paylaşırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var sizlere bu makalemizde bunları paylaşacağız. Güvenlik uzmanlarına göre sosyal medya diye tabir ettiğimiz Facebook, Twitter, Path, Instagram, Pinteres, Google+, Whatsapp, JustMe gibi popüler sosyal araçları kullanıyorsanız buralarda çok uzak bir akrabanızın adını soyadını paylaşmanız bile tehlike arz etmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook, Twitter gibi popüler sosyal paylaşım siteleri güvenliğinden emin olmadığınız sayfalara giriş yaparken mutlaka dikkatli olmalısınız. Örneğin arabalarınızı belirtirken dikkatli olmalısınız. Örneğin dayınızı etiketlediğinizde anne kızlık soyadınız ortaya çıkar ve günümüzde pek çok işlem anne kızlık soyadı ile yapılmaktadır.

İnternet sosyal paylaşım sitelerinde kullandığınız şifreyi kesinlikle bankacılık işlemlerinde kullanmamalısınız ve ne kadar güçlü şifre oluşturursanız o derece güvende olacağınızı unutmayınız. Örneğin buna basit bir örnek verecek olursak medyacafe şeklindeki bir şifre sadece birkaç saat içerisinde çözülebiliyor. Ancak MedyaCafe.Net58 şeklindeki bir şifreyi kırmak yıllar almaktadır. Büyük – küçük harf, nokta, karakter ve sayı kullanarak şifreyi zorlaştırırsınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Medyada Paylaşılmaması Gerekenler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,