Sosyal Medyada Otosansürün Nedeni

Sosyal medya artık günümüzde hayatımızın bir parçası haline geldi. Sosyal ağlar paylaşım temellidir amaç resim, video, müzik veya görüşlerinizden bir şeyler paylaşmaktır. Fakat pek çok kişi kendisine sansür uygulamaktadır. Bir sosyal medya ağı yayınladığı bilgiye göre 3.9 milyon kullanıcının %71’inin paylaşımlarının daha sonradan vazgeçtiği belirlendi.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Pek çok kişi o anda aklına gelen bir şeyleri paylaşmak için yazmaya başlıyor ve daha sonradan ilgili konu ile alakalı biraz daha detaylı düşünüp sonradan paylaşmaktan vazgeçiyorlar.

Kendimize Otosansür Uyguluyoruz

Yapılan araştırmaya göre kişilerin kendi kendilerine uyguladıkları sansür oranı oldukça yüksek, araştırmaların sonuçlarına göre katılımcıların %51’i en az bir paylaşımdan, %44’ü ise bir arkadaşın paylaşımına yazılmak üzere hazırlanan yorumdan vazgeçiyor.

Otosansürün Nedeni Nedir

Kullanıcıların kendilerini sansürlemelerinin en önemli sebeplerinden biri paylaşımı görecek olan kişilerin bu paylaşımı beğenip beğenmeyeceğinin belli olmamasıdır. Çünkü artık sosyal medya oldukça ciddiye alınıyor. Bununla beraber söz konusu paylaşımların kimler tarafından görüleceği ya da kişinin istediği etkiyi vermeyecek endişeleri de nedenler arasında yer almaktadır.



Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Medyada Otosansürün Nedeni" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,