Sosyal Medya için Ceza Kanunu Hazırlanıyor

Facebook paylaşımları için cezalar, Twitter paylaşımları için hangi cezalar uygulanıyor? AK Parti sosyal medyada paylaşılan ve yazılan yazılar için ceza verilebilecek yasa çıkartma hazırlığı içerisinde, özellikle twitter ve Facebook için önlemler almayı düşünen Ak parti hükümeti Türkiye’yi dünyada ilk kez bu alana “ceza yasasıyla” giren ülke haline getirmiş olacak. Açıklama bizzat AK Parti’nin Sosyal Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Şahin’den geldi. Şahin “Yalan tweet bomba yüklü araçtan daha tehlikeli. Sosyal medyaya yasal düzenleme şart” dedi.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

’ya yönelik yasal düzenleme Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri gibi gelişmiş ülkelerde bulunmuyor. üzerinden hakaret gibi durumlarda bireysel olarak normal mahkemelere başvurulabiliyor. Ancak sosyal medyaya ilişkin toplu bir düzenleme ilk kez Türkiye’de yapılmış olacak.

MedyaCafe.Net olarak bu konuyu tartışmaya açıyoruz. Sizce AK parti hükümeti bu konuda ne kadar başarılı olabilir. Bir paylaşımı milyonlarca insanın yaptığını düşünecek olursanız bu cezalar nasıl uygulanabilir sizce…Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Medya için Ceza Kanunu Hazırlanıyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,