Sosyal Medya Hesaplarınızın Güvenliğini Artırın

Sosyal Medya hesapların güvenliği nasıl artırılır, Sosyal Medya hesaplarının güvenirliği için ne yapmalıyız. Son zamanlarda yaşanan sosyal medya olayları hesapların güvenirliği konusunu bir kere daha gündeme getirdi. Özellikle yayınladıkları mesajlardan dolayı göz altına alınan bazı kişilerin hesaplarına farklı iP numaralarından giriş yapıldığı aynı anda farklı yerlerde giriş yapıldığı tespit edildi. Başkaları tarafından ele geçirilen sosyal medya hesapları başınızı bir hayli ağrıtabilir. Bu nedenle güvenirliğinden emin olmalısınız. Başkalarının yaptığı paylaşımlardan dolayı siber suçlu sayılıp çeşitli cezalarla cezalandırılabilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle gündeme göre sosyal ağlarda yoğun şekilde konuşulan mesaj trafiğini fırsat bilen korsanlar insanların ilgisini çekecek gündemdeki konu başlıklarını kullanarak sahte mesajlarla dikkat çekip karşıdaki kullanıcıların bilgisayarına virüslü dosyalar bulaştıran kişiler sizleri reklam veya yine virüslü sitelere yönlendiriyor.

Virüslere Karşı Yapılması Gerekenler

Parolalarınızı ve şifrelerinizi değiştirin

Bu tip durumlarda tanımadığınız kişilerin arkadaşlık isteklerini kabul etmeyin

Tanımadığınız kişilerden gelen e-posta ve sms’leri açmayın

Facebook güvenlik ayarlarınıza göz atın, gerekiyorsa değiştirin.

Facebook’da hakkınızda kımsında kısıtlı bilgi paylaşın. Adres, telefon gibi bilgileri paylaşmayın.

Açtığınız sitelere dikkat edin. Facebook yerine Fecabook, Fecbook, You Tube yerine yourtube, google yerine gogle gibi sitelere dikkat edin.

Hiçbir biçimde yardım amaçlı olarak kredi kartı numarası paylaşmayın, bilmediğiniz kişi ve şirketlere havale -EFT göndermeyin, bilmediğiniz kişilere kontör yollama işlemi yapmayın.

Sistem güncellemelerini ihmal etmeyin.

Sık sık virüs taraması yapın.Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Medya Hesaplarınızın Güvenliğini Artırın" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,