Sosyal Fobi Nedir Tedavi Yöntemi Nelerdir

, sosyal ortamlarda ve kişisel performans gerektiren durumlarda, başarısız olacağı, aşağılanacağı ve utanılacak şekilde davranacağına ilişkin, kişinin aşırı ve sürekli korku duymasını olarak tanımlanmaktadır. giderek yaygınlaşmakta ve bilinçsizlik kişileri yanlış mecralara sürüklemektedir. Daha çok ergenlik döneminde başlayan bu hastalık Çarpıntı, terleme, gerginlik, ağız kuruluğu, yüz kızarması ve midede rahatsızlık hissi en sık belirtileridir. Sosyal fobin birçok psikiyatrik hastalıkla birlikte görülebilmektedir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Sosyal fobikler için en sıkıntı verici davranışlar ise, kalabalık önünde konuşmak, başkalarıyla birlikte yemek yemek, başkalarının önünde yazı yazmak, toplu taşıma araçlarıyla seyahattir. aile bireyleri arasında ve ikizlerde daha çok görülmekte, olanlar medeni durum olarak sosyal fobik olanların olamayanlara göre daha sıklıkla yalnız yaşayan, evlenmemiş ya da boşanmaktadırlar.

Sosyal fobiden kurtulmak için çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Diğer bir yöntem ise Bilişsel Davranışçı Terapi’dir. Bunun bir parçası olarak Sosyal Beceri Eğitimi uygulanması gereken yöntemdir.Sponsorlu Bağlantılar

"Sosyal Fobi Nedir Tedavi Yöntemi Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,