Sivilce ve Akneden Nasıl Kurtulurum

Akne ve sivilce en sık karşılaşılan cilt sorunlarındandır. Bu sorun daha doğrusu hastalık En çok ergenlik döneminde görülür ve erişkinlik döneminde dahi devam edebilir. Akne zamanlac iyileşebilir fakat bunu beklemeye gerek yok çünkü tedavi edilmeyen akneler skar denilen kalıcı, ciddi izler bırakabilir. Vücuttaki yağ bezleri çoğunlukla kıl köklerinin içindedir. Bu bezlerin, cilde açılan kanalları vardır. Bu kanallar tıkanırsa sivilceler meydana gelir. Kadınlarda ve erkeklerde bulunan erkeklik hormonları ergenlik çağında yükselerek derideki yağ bezelerini genişletir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Yağ bezlerinden sebum denilen bir madde salgılanır. Yağ yapısında bir madde olan sebum cildi korur. Sebum kıl kökünden dışarıya çıkamadığı zaman birikir ve sivilce oluşumuna neden olur. Burada biriken bu madde ölü hücrelerin atılmasını engeller ve tıkanıklığa yol açar. Böylece bakterilerin üremesi için uygun ortam oluşur. piyasada bunun için ilaçlarda mevcut ancak tavsiye etmiyoruz. Çünkü vücuda zararlı kimyasalları da beraberinde almış oluyorsunuz. doktor tavsiyesi olmadan ilaç öneren sitelere de güvenmemelisiniz.

Yapmanız gereken lif, beta-karoten, fitokemikal, vitamin ve mineraller tüketmelisiniz. bunların bolca bulunduğu Karpuz, Papaya, Portakal, Greyfurt, Kayısı, Ispanak, Tatlı patates, Lahana, Havuç ve Kırmızı dolmalık biber tüketmelisiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Sivilce ve Akneden Nasıl Kurtulurum" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,