Sırt Ağrısı Neden Olur Sırt Ağrıları Nasıl Geçer

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre her beş insandan birinin sorunu ile uğraştığı sonucuna ulaşılmıştır. Bu rakamı milyonlar üzerinden düşündüğünüzde ise ortaya çıkan rakam bir hayli büyüktür. Peki nedir ve bu ağrıdan nasıl kurtuluruz. modern ülkelerde daha çok görülmektedir ve erken teşhis konulmaz ise daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Sırt ağrılarının en büyük nedeni, sırtımızda omurganın her iki yanında bulunan kasların gerilmesi nedeni ile oluşur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bu gerilmenin en önemli nedeni ise stresten kaynaklanmaktadır. Kişi strese girdiğinde ilk olarak boyun bölgesinde ki kaslar kasılır. Bu kasılma ile “C” harfine benzeyen boyun omurgası düzleşir, omuz ve sırta giden sinirlerin çıkışları daralır, sinirler baskı altında kalır. Bu baskı ile birlikte sırttaki kaslar gerilir. Bu yüzden ağrı hissedilmeye başlanır.

Öncelikle doğru teşhis koymak önemli ağrının boynumuzdan mı, sırt kaslarından yoksa farklı bir hastalık olup olmadığını tespit etmelisiniz. Akciğer hastalıkları, safra kesesi ve mide rahatsızlıkları sırtta ağrı yapmaktadır. Bu yüzden doğru teşhis koymak son derece önemlidir.

Sırt ağrılarında ilaç tedavisi dışında yapabilecekleriniz. Fizik tedavi, masaj, manipulasyon, nöral terapi, akupunktur, soft lazer uygulamaları ile bölge rahatlatılabilir.

Sırt bölgenizi rahatlatacak egzersizler yapmalısınız sırtüstü yüzmek en iyi egzersizlerden bir tanesidir. Güneş, deniz, sıcak kum, kaplıcalarda iyi gelmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Sırt Ağrısı Neden Olur Sırt Ağrıları Nasıl Geçer" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,