Siroz Nedir Belirtileri Nelerdir Nasıl Tedavi Edilir

, karaciğerin büyümesi veya işlevlerinin körelmesi ile ortaya çıkan bir hastalık. Kara ciğer vücudumuz için önemli bir organdır. Bu yüzden oldukça dikkat etmeliyiz. aşırı alkol tüketimi nedeniyle ortaya çıkar. aynı zamanda, kronik hepatit, kalıtsal hastalıklar, zehirli maddelere karşı uzun süre savunmasız kalma, belirli ilaçlar ve bağırsak ameliyatlarına neden olabiliyor. nedeniyle karaciğerde meydana gelen değişimler zamanla ortaya çıkıyor. İlk olarak karaciğer hücreleri zarar görür daha sonra ise vücudun diğer bölgelerine sıçrar. Sirozlu hasta tedaviye geç kalırsa karaciğer yara kaplıyor ve geri dönüşü zor olan bir evreye geçmiş oluyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Siroun belirtileri arasında, aşırı yorgunluk, kolay zedelenme, iştahta azalma, vücut ısısında artış, mide bulantıları ve kusmalar, benizde solmalar sarılık, kaşıntı, karın ağrısı, midede veya yemek borusunda kanama, kilo kayıpları görülür.

Tedavisinde kullanılan yöntemler arasında ise, ilk olarak zarara neden olan şeyi ortadan kaldırmak olacaktır. Mesela, sirozun nedeni alkol tüketimiyse, hemen alkol almayı bırakmalısınız. Eğer sirozun nedeni bağırsak ameliyatıysa, ameliyat tekrar yapılmalıdır. Her durumda, hastalığın sebebi ne olursa olsun, mutlaka sağlıklı bir diyet uygulanır. Karaciğeriniz normal çalışmaması durumunda vitamin desteği ve diyetinizde buna yönelik değişiklikler yapmanız gerekebilir. Yukarıda da belirtiğimiz gibi vücudun diğer organlarına da zarar verir yemek borunuzda meydana gelen kanama, kanlı kusmaya neden olur, midenizdeki kanama neticesinde, kanlı bağırsak hareketleri görülebilir. Karında sıvı birikmesi, ilaçla kontrol altına alınabilir. Midedeki ve yemek borusundaki kanamaları tedavi etmek için ameliyata ihtiyaç duyulabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Siroz Nedir Belirtileri Nelerdir Nasıl Tedavi Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , ,