Sınıf Geçme Notu Kaç Oldu

Sınıf Geçme notu yükseltildi. Daha önceleri 45 olan sınıf geçme notu yapılan yeni değişikliklerle birlikte değiştirildi. Uygulamadaki puan ve notla değerlendirme esasına dayanan ikili ölçme değerlendirme sistemi, sadece puanı esas alan tekli değerlendirme sistemine dönüştürüldü. Başarı puanı 45’den 50 puana yükseltilirken öğrencinin ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesine yönelik puanlar düzenleme ile birlikte yeniden belirlendi. Yapılan değişiklikler arasında yalnızca not yükseltme yok geçme notunun yükseltilmesinin yanı sıra ortalama yükseltme sınavları da kaldırıldı, komisyon marifetiyle yapılan sorumluluk sınavları ise ilgili dersin öğretmeni tarafından yılda sadece 2 kez yapılacak.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Sorumlu

Sınıf bazında başarısız ders sayısı en fazla 3 olanlarla alt sınıflar da dahil toplam 6 dersten başarısız olanların sorumlu olarak sınıf geçmelerine imkan verildi.

Bilgi edinmeyle ilgili mevzuat doğrultusunda öğrencinin sınav notlarına itirazda bulunabilmesine imkan verildi.Sponsorlu Bağlantılar

"Sınıf Geçme Notu Kaç Oldu" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,